"Inter Mayami" klubi yarim himoyachisi Telasko Segoviya Lionel Messi jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, argentinalik mashhur futbolchi Liga Kubogi doirasida "Nekaksa" jamoasiga qarshi o‘yinning 11-daqiqasida zaxiraga olindi. Ushbu uchrashuv yakshanba kuni bo‘lib o‘tdi.
Messi ishtirokisiz "Inter Mayami" jamoasi o‘yinni durang natija bilan – 2:2 hisobida yakunladi va penaltilar seriyasida 5:4 hisobida g‘alaba qozondi. Segoviya jurnalistlarga bergan intervyusida Messi bilan gaplashganini aytdi.
Unga ko‘ra, Messi o‘zini yaxshi his qilayotganini bildirgan, biroq yakuniy xulosaga kelish uchun unga tibbiy tekshiruvlardan o‘tish kerak bo‘ladi. Segoviya ushbu uchrashuvda gol urishga ham muvaffaq bo‘ldi.
Shuningdek, "Inter Mayami" bosh murabbiyi Xaver Maskerano ham Messi olgan jarohat jiddiy emasligini ta’kidladi. Shu bilan birga, hozircha argentinalik hujumchining maydonga qaytish muddati haqida aniq ma’lumot berilmagan.
Klub rahbariyati va shifokorlar Messining sog‘lig‘i bo‘yicha barcha zarur choralarni ko‘rmoqda. Futbolchi yaqin kunlarda tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va uning maydonga qaytish sanasi keyinroq ma’lum qilinadi.

Месси травма не серьезная, сказал Сеговия
"Интер Майами" полузащитник Теласко Сеговия высказался о травме Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, аргентинская звезда футбола была заменена на 11-й минуте матча против команды "Некакса" в рамках Кубка Лиги. Эта встреча состоялась в воскресенье.
Без участия Месси "Интер Майами" завершил матч вничью – 2:2, а в серии пенальти одержал победу со счетом 5:4. Сеговия в интервью журналистам сообщил, что общался с Месси.
По его словам, Месси сказал, что чувствует себя хорошо, но для окончательного вывода ему нужно пройти медицинское обследование. Сеговия также смог забить гол в этом матче.
Кроме того, главный тренер "Интер Майами" Хавьер Маскерано также подчеркнул, что травма Месси не серьезная. Однако в настоящее время нет точной информации о сроках возвращения аргентинского нападающего на поле.
Руководство клуба и врачи принимают все необходимые меры по здоровью Месси. Футболист пройдет медицинское обследование в ближайшие дни, и дата его возвращения на поле будет объявлена позже.