“Pari NN” jamoasining markaziy yarim himoyachisi Mamadu Mayga o‘tgan turda “Lokomotiv”ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumot uchun, Rossiya chempionatining uchinchi turida “Pari NN” o‘z maydonida “Lokomotiv”ga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Mamadu Mayganing so‘zlariga ko‘ra, jamoa raqib darvozasiga gol ura boshlagani quvonarli holat.
Futbolchi muxlislar uchun g‘alaba qozonishni istashayotganini ta’kidladi. Uning aytishicha, joriy mavsum jamoa uchun juda murakkab kechmoqda va har bir o‘yin ular uchun muhim ahamiyatga ega.
Yana bir muhim ma’lumot shuki, “Pari NN” yangi mavsumdagi dastlabki uy uchrashuvlarini boshqa shaharlarda o‘tkazmoqda. Bunga sabab, klubning o‘z stadionida ta’mirlash ishlari olib borilayotganidir.
Uch turdan so‘ng “Pari NN” turnir jadvalida so‘nggi o‘rinlardan birini egallab turibdi va hali birorta ochko jamg‘ara olmadi. Jamoa oldinda o‘ynaladigan bahslarda yaxshi natijalar ko‘rsatishga harakat qiladi.

Майга: “Пари НН” гол начал забивать, это радует
Центральный полузащитник команды “Пари НН” Мамаду Майга высказался о прошедшем матче против “Локомотива”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации, в третьем туре чемпионата России “Пари НН” на своем поле проиграл “Локомотиву” со счетом 2:3. По словам Мамаду Майги, радостным моментом является то, что команда начала забивать голы в ворота соперника.
Футболист подчеркнул, что хочет одержать победу для болельщиков. По его словам, текущий сезон проходит очень сложно для команды, и каждая игра имеет для них важное значение.
Еще одна важная информация заключается в том, что “Пари НН” проводит свои первые домашние матчи нового сезона в других городах. Это связано с тем, что на стадионе клуба проводятся ремонтные работы.
После трех туров “Пари НН” занимает одно из последних мест в турнирной таблице и пока не набрал ни одного очка. Команда будет стараться показать хорошие результаты в предстоящих матчах.