"Spartak" jamoasi faxriysi Valeriy Gladilin Moskva klubining hozirgi holati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa himoyasida muammolar mavjud. Yakshanba kuni "Spartak" safarda "Akron" jamoasiga qarshi bahs olib bordi va uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Gladilinning ta’kidlashicha, Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoaning himoyasi ishonchli emas. Unga ko‘ra, "Spartak" futbolchilari himoyada son jihatidan ko‘p bo‘lishsa-da, sifatli o‘yin namoyish eta olmayapti.
Aynan birga-bir vaziyatlarda kamchiliklar ko‘zga tashlanmoqda. Shu sababli, o‘yinda ko‘plab qoida buzilishlari va jarimalar yuz bermoqda.
So‘nggi ikki turda "Spartak"ning uch nafar futbolchisi maydondan chetlatildi. Aniqrog‘i, Anton Zabolotnıy, Markinyos va Daniil Xlusevich qizil kartochka olishdi.
Bu esa jamoa uchun muayyan muammolarni keltirib chiqarmoqda. Navbatdagi turda "Spartak" safarda "Lokomotiv"ga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu derbi uchrashuvi shanba kuni, 9-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. Mazkur uchrashuv jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi.

Гладилин: У Спартака есть серьезные проблемы в защите
"Спартак" легенда Валерий Гладилин высказал свое мнение о текущем состоянии московского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в защите команды есть проблемы. В воскресенье "Спартак" сыграл вничью 1:1 с командой "Акрон" на выезде.
Гладилин отметил, что защита команды под руководством Деяна Станковича ненадежна. По его мнению, хотя футболисты "Спартака" численно присутствуют в защите, они не демонстрируют качественной игры.
Особенно заметны недостатки в ситуациях один на один. Поэтому в игре происходит много нарушений правил и штрафных.
В последних двух турах трое футболистов "Спартака" были удалены с поля. А именно, Антон Заболотный, Маркиньос и Даниил Хлусевич получили красные карточки.
Это создает определенные проблемы для команды. В следующем туре "Спартак" сыграет на выезде против "Локомотива".