Inter Mayami Messining jarohati haqida ma’lumot berdi
Inter Mayami futbol klubi Lionel Messining jarohati yuzasidan rasmiy bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub xabariga ko‘ra, Liga kubogi doirasidagi so‘nggi uchrashuvda Nekaksa jamoasiga qarshi o‘yinda Messi tizzasi orqa tomonidagi payidan jarohat oldi. Shu sababli u uchrashuvning 11-daqiqasida zaxiraga olindi.
Klub rasmiy saytida ma’lum qilinishicha, Messi to‘liq tibbiy ko‘rikdan o‘tkazildi. Tekshiruv natijalariga ko‘ra, uning o‘ng oyog‘ida kichik mushak shikastlanishi aniqlangan.
Futbolchining safga qaytish sanasi uning sog‘ayish jarayoniga bog‘liq bo‘ladi. Tiklanish muddati Messining organizmi bu jarohatga qanday javob berishiga qarab belgilanadi.
Shuningdek, Lionel Messi bir necha haftani o‘tkazib yuborishi mumkinligi aytilmoqda. Klub yaqin kunlarda futbolchining holati haqida qo‘shimcha ma’lumot beradi.
Ma’lumot uchun, 7-avgust kuni Inter Mayami Liga kubogining uchinchi turida Pumas jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Messi ushbu bahsda ishtirok etishi yoki etmasligi hozircha noma’lum.

Интер Майами сообщил о травме Месси
Футбольный клуб Интер Майами сделал официальное заявление о травме Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации клуба, в последнем матче Кубка Лиги против команды Некакса Месси получил травму задней части колена. В связи с этим он был заменен на 11-й минуте встречи.
На официальном сайте клуба сообщается, что Месси прошел полное медицинское обследование. По результатам проверки было выявлено небольшое повреждение мышцы в правой ноге.
Дата возвращения футболиста в строй будет зависеть от процесса его выздоровления. Период восстановления будет определяться тем, как организм Месси отреагирует на эту травму.
Также сообщается, что Лионель Месси может пропустить несколько недель. Клуб в ближайшие дни предоставит дополнительную информацию о состоянии футболиста.
Для справки, 7 августа Интер Майами сыграет против команды Пумас в третьем туре Кубка Лиги. Участие Месси в этом матче пока неизвестно.