Krugovoy Zenitga qarshi penalti haqida fikr bildirdi
Poytaxtning CSKA futbolchisi Danil Krugovoy kecha bo‘lib o‘tgan Premyer-liga uchinchi turida Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi o‘yinda uning jamoasi darvozasiga belgilangan penalti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, u o‘sha vaziyatda raqibga to‘p uzatish yoki zarba berishga imkon bermaslikni o‘z oldiga maqsad qilgan. Krugovoyning aytishicha, o‘sha vaqtda raqib futbolchi yiqilib tushgan yoki unga yaqinlashgan.
Natijada, hakam penalti belgilagan. Krugovoy bu borada yakuniy bahoni mutaxassislar berishini, o‘zi esa bu masalaga aralashmasligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, ushbu penalti zarbasini Zenit hujumchisi Aleksandr Sobolev aniq amalga oshirdi. Uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Keyingi turda CSKA jamoasi Rubin bilan uchrashadi. Zenit esa Ahmat jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Круговой высказался о пенальти против Зенита
Игрок ЦСКА из столицы Данил Круговой высказался о назначенном пенальти в ворота его команды в матче против петербургского Зенита, который прошел в третьем туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, он поставил перед собой цель не дать сопернику ни передачи, ни удара. Круговой отметил, что в тот момент соперник упал или приблизился к нему.
В результате судья назначил пенальти. Круговой подчеркнул, что окончательную оценку даст специалист, а он сам не будет вмешиваться в этот вопрос.
Напомним, что пенальти точно реализовал нападающий Зенита Александр Соболев. Матч завершился вничью 1:1.