Gayich CSKA darvozasiga penalti haqida fikr bildirdi
Poytaxt jamoasi CSKA himoyachisi Milan Gayich Rossiya chempionati uchinchi turida Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi o‘yinda jamoasi darvozasiga belgilangan penaltiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda 11 metrlik jarima zarbasini Zenit hujumchisi Aleksandr Sobolev aniq amalga oshirdi. Milan Gayichning so‘zlariga ko‘ra, penaltiga sabab bo‘lgan vaziyatda u yaqinroqda bo‘lgan, biroq hodisani aniq ko‘rmagan.
Unga hakamlar tomonidan engil to‘qnashuv bo‘lgani aytilgan. Gayich, shuningdek, maydonda hakam va video yordamchi hakam (VAR) borligini ta’kidladi hamda bu borada boshqa fikr bildirishga qiyinchilik qilganini aytib o‘tdi.
Ushbu markaziy uchrashuv Sankt-Peterburgdagi Gazprom Arena stadionida o‘tkazilib, 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. O‘yindan so‘ng CSKA besh ochko to‘plagan holda turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egallab turibdi.
Zenit jamoasi esa olti ochko bilan oltinchi pog‘onada joylashgan. Mazkur natijalar chempionatning keyingi bahslarida raqobat kuchayishini ko‘rsatmoqda.

Гайич высказался о пенальти у ворот ЦСКА
Защитник ЦСКА Милан Гайич высказал свое мнение о назначенном пенальти в ворота своей команды в матче третьего тура чемпионата России против петербургского Зенита. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пенальти точно реализовал нападающий Зенита Александр Соболев. По словам Милана Гайича, в ситуации, приведшей к пенальти, он находился ближе, но не видел происшествия четко.
Ему сказали, что это была легкая стычка. Гайич также отметил наличие судей и видеопомощника судьи (VAR) на поле и сказал, что ему трудно высказать другое мнение по этому поводу.
Этот центральный матч прошел на стадионе Газпром Арена в Санкт-Петербурге и завершился со счетом 1:1. После игры ЦСКА занимает седьмое место в турнирной таблице, набрав пять очков.
Зенит же располагается на шестой позиции с шестью очками. Эти результаты свидетельствуют о том, что конкуренция в следующих матчах чемпионата будет усиливаться.