Gladilin Lovchevning Xlusevich haqidagi tanqidini noto‘g‘ri deb bildi
Mutaxassis o‘z so‘zida aqlli futbolchilarni yaxshi ko‘rishini ta’kidladi, biroq Xlusevichning o‘yini haqida salbiy fikr bildirilganini tanqid qildi. Gladilin futbolchilar haqida bunday qo‘pol so‘zlarni ishlatmaslik kerakligini aytdi.
Unga ko‘ra, Lovchevning bu fikrlari ehtimol hissiyotlarga asoslangan. Himoyachi har doim sovuqqon bo‘lishi, hissiyotlarini aql ustidan qo‘ymasligi zarurligini ta’kidladi.
Xlusevichda bu jihatlar yetarli emasligi ko‘rinmoqda va u bu borada o‘z ustida ishlashi lozim. Gladilinning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» jamoasi g‘alaba qozonish imkoniyatiga ega edi, biroq Xlusevichning harakati natijasida jamoa maydonda o‘nta futbolchi bilan qoldi.
Ma’lumot uchun, Rossiya chempionati uchinchi turi doirasida «Spartak» jamoasi «Akron»ga qarshi o‘yinda maydon himoyachisi Daniil Xlusevich birinchi bo‘lim oxirida qizil kartochka oldi. Moskva klubi to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda.

Гладилин Ловчев критику по поводу Хлусевича считал неверной
Бывший тренер команды «Спартак» Валерий Гладилин в интервью интернет-изданию прокомментировал слова легенды «красно-белых» Евгения Ловчева о защитнике Данииле Хлусевиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что любит умных футболистов, однако раскритиковал негативные высказывания о игре Хлусевича. Гладилин сказал, что не следует использовать такие грубые слова в адрес футболистов.
По его мнению, слова Ловчева, возможно, основаны на эмоциях. Защитник всегда должен оставаться хладнокровным и не позволять эмоциям брать верх над разумом.
В Хлусевиче, по-видимому, недостаточно этих качеств, и ему нужно работать над собой. По словам Гладилина, у команды «Спартак» была возможность одержать победу, но из-за действий Хлусевича команда осталась на поле с десятью футболистами.
Для справки, в рамках третьего тура чемпионата России команда «Спартак» в матче против «Акрона» защитник Даниил Хлусевич получил красную карточку в конце первого тайма. Московский клуб набрал четыре очка и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице.