CSKA Fayzullayev transferi uchun to‘lovni kutmoqda
CSKA matbuot xizmati rahbari Kirill Breydo Abbosbek Fayzullayevning transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda hujumkor yarim himoyachi Abbosbek Fayzullayev Turkiyaning Istanbul Bashakshehir klubiga o‘tgan edi. Breydo o‘zining rasmiy bayonotida Istanbul Bashakshehir klubi yaqin kunlarda CSKA bilan transfer bo‘yicha barcha hisob-kitoblarni to‘liq yakunlashi kerakligini ta’kidladi.
Shuningdek, u Abbosbekka kelgusi faoliyatida omad tilab, uning futbol bo‘yicha orzulari amalga oshishini xohlashini bildirdi. Breydo, shuningdek, Abbosbek Fayzullayev bilan xayrlashganidan so‘ng, CSKA klubi hujum chizig‘ini kuchaytirish uchun yangi futbolchilar izlayotganini ma’lum qildi.
U klub ayrim nomzodlar bo‘yicha muzokaralarni oshkor qilmasdan olib borayotganini aytdi. Hozirda klub transfer masalalarida faol ishlamoqda va jamoaning oldingi chizig‘ini mustahkamlashga harakat qilmoqda.
CSKA jamoasi navbatdagi uchrashuvini shanba kuni, 9-avgust sanasida, o‘z maydonida Rubin klubiga qarshi o‘tkazadi. Klub muxlislari yangi futbolchilar transferi va jamoaning natijalari bo‘yicha rasmiy manbalardan xabardor bo‘lib borishlari mumkin.

ЦСКА Файзуллаеву ожидает оплату за трансфер
Руководитель пресс-службы ЦСКА Кирилл Брейдо высказался о трансфере Аббосбека Файзуллаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно атакующий полузащитник Аббосбек Файзуллаев перешел в турецкий клуб «Истанбул Башакшехир». Брейдо в своем официальном заявлении отметил, что клуб «Истанбул Башакшехир» должен в ближайшие дни полностью завершить все расчеты по трансферу с ЦСКА.
Также он пожелал Аббосбеку удачи в дальнейшей карьере и выразил надежду, что его футбольные мечты сбудутся. Брейдо также сообщил, что после прощания с Аббосбеком ЦСКА ищет новых футболистов для усиления атакующей линии.
Он сказал, что клуб ведет переговоры по некоторым кандидатам, не раскрывая их. В настоящее время клуб активно работает над трансферными вопросами и старается укрепить переднюю линию команды.
Команда ЦСКА проведет следующую встречу в субботу, 9 августа, на своем поле против клуба «Рубин». Болельщики клуба могут быть в курсе трансферов новых футболистов и результатов команды через официальные источники.