Rahimov: G‘alabamiz haqli, lekin asabiy kechdi
«Rubin» jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov «Sochi»ga qarshi o‘yindan keyin «Match TV»ga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy o‘yindan qancha mamnunligiga oid savolga javoban shunday dedi: «Hozir menga aytishdi, imkoniyatlar soni bo‘yicha natija 9:4 bizning foydamizga bo‘lgan. Balki xato qilishgandir, lekin ikki kun davomida bu o‘yin og‘ir bo‘lishini aytib kelgan edim.
Raqib kuchli va xavfli jamoa. Sochi jamoasiga kelsak, ular ‘Lokomotiv’ga qarshi o‘yinda so‘nggi 10 daqiqa va ‘Akron’ga qarshi dastlabki 15 daqiqada yaxshi harakat qila olishmadi.
Biroq qolgan vaqt davomida ular juda yaxshi o‘ynashdi. Ularning tarkibi ham kuchli.
Biz esa bugungi o‘yinga yaxshi tayyorlandik. Tanaffusda futbolchilarga 35 daqiqa davomida raqibga imkoniyat bermaganimizni va o‘yinni nazorat qilganimizni aytdim.
Nima uchun raqibga yana imkoniyat berdik? Bu, ehtimol, psixologiyaga bog‘liq.
Birinchi taymning so‘nggi 10 daqiqasi va ikkinchi taymning boshi biz uchun yaxshi o‘tmadi. 60-daqiqalarga kelib, yana o‘yinga kirishdik, faol himoyalana boshladik, bosimni oshirdik.
Ob-havo ham juda issiq va og‘ir edi. Bizda gol urish uchun imkoniyatlar bo‘ldi.
Ikkinchi golimiz chiroyli chiqdi, biroq hisob xavfli edi. Raqib darvozamiz oldida vaziyat yuzaga keldi va ular gol urdi.
Bu oxirgi daqiqalarda asabiylikka olib keldi. Umuman olganda, g‘alabamiz haqli bo‘ldi», — dedi Rahimov.

Рахимов: Наша победа заслуженная, но нервная была
Главный тренер команды «Рубин» Рашид Рахимов после матча с «Сочи» поделился своими мыслями с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос о том, насколько он доволен игрой, тренер ответил: «Сейчас мне сказали, что по количеству моментов результат 9:4 в нашу пользу. Возможно, это ошибка, но я говорил, что эта игра будет тяжелой в течение двух дней.
Соперник сильная и опасная команда. Что касается команды Сочи, то они не смогли хорошо действовать в последние 10 минут матча с «Локомотивом» и в первые 15 минут с «Акроном».
Однако в оставшееся время они играли очень хорошо. У них тоже сильный состав.
Мы же хорошо подготовились к сегодняшней игре. На перерыве я сказал футболистам, что в течение 35 минут мы не давали сопернику шансов и контролировали игру.
Почему мы снова дали сопернику возможность? Это, возможно, связано с психологией.
Последние 10 минут первого тайма и начало второго тайма прошли для нас не очень хорошо. К 60-й минуте мы снова вошли в игру, начали активно защищаться, увеличили давление.
Погода тоже была очень жаркой и тяжелой. У нас были возможности для гола.
Наш второй гол получился красивым, но счет был опасным. Соперник создал ситуацию перед нашим воротами и забил гол.
Это привело к нервозности в последние минуты. В целом, наша победа была заслуженной», — сказал Рахимов.