Napoli Migel Gutyerres transferi bo‘yicha Girona bilan kelishdi
Napoli futbol klubi Ispaniyaning Girona jamoasi bilan chap qanot himoyachisi Migel Gutyerresning transferi borasida kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar o‘rtasidagi bitim qiymati 18 million yevro atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Italiya matbuoti, xususan, Corriere dello Sport gazetasi xabar berdi.
Hozircha 24 yoshli futbolchi o‘zi uchun yangi jamoaga o‘tishga rozilik bergani yo‘q. Shuning uchun bitim to‘liq yakunlanmagan.
Migel Gutyerres 2022 yil yozida Girona safiga Madridning Real klubidan o‘tgan edi. O‘shanda futbolchining transfer narxi 4 million yevroni tashkil qilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Real klubi o‘z tarbiyalanuvchisining keyingi transferidan muayyan foiz oladi. O‘tgan mavsumda Migel Gutyerres Ispaniya chempionatida 36 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U ikki bor gol urdi va olti marotaba sheriklariga golli pas berdi. Shu tariqa futbolchi o‘zining samarali o‘yinlari bilan e’tiborni tortdi hamda yirik klublarning qiziqishiga sabab bo‘ldi.

Наполи согласовал трансфер Мигела Гутьерреса с Жироной
Футбольный клуб Наполи достиг соглашения с испанской командой Жирона по трансферу левого защитника Мигела Гутьерреса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что стоимость сделки между клубами составит около 18 миллионов евро. Об этом сообщает итальянская пресса, в частности, газета Corriere dello Sport.
Пока 24-летний футболист не дал согласия на переход в новую команду. Поэтому сделка еще не завершена.
Мигел Гутьеррес перешел в Жирону из мадридского Реала летом 2022 года. Тогда стоимость трансфера футболиста составила 4 миллиона евро.
Согласно данным, Реал получит определенный процент от следующего трансфера своего воспитанника. В прошлом сезоне Мигел Гутьеррес сыграл в 36 матчах в чемпионате Испании.
Он забил два гола и отдал шесть голевых передач. Таким образом, футболист привлек внимание своими результативными играми и стал предметом интереса крупных клубов.