Cheryshev: Alba “Rostov”ga bosh murabbiy bo‘lishi to‘g‘ri emas
Taniqli murabbiy Dmitriy Cheryshev “Rostov” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Jonatan Alba tayinlangani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, aynan Alba joriy yil fevral oyida “sariq-ko‘klar”ni boshqargan edi. O‘sha vaqtda Valeriy Karpin kutilmaganda, mavsum qayta boshlanishidan bir necha kun oldin klubni tark etgan edi.
Cheryshevning fikriga ko‘ra, “Rostov” rahbariyati Alba nomzodini tanlashda xato qilgan. U Jonatan Albaning ilgari hech qayerda murabbiy sifatida faoliyat yuritmaganini, futbolchi bo‘lib o‘ynamaganini, asosan tahlilchi sifatida ishlaganini ta’kidladi.
Shu sababli, Cheryshev “Rostov”ning uni bosh murabbiy etib tayinlashini tushunmasligini aytdi. Yangi mavsum boshida “Rostov” jamoasi uchta o‘yinda ham mag‘lub bo‘ldi.
Jamoa “Zenit”ga 1:2, “Dinamo”ga 0:1 va “Krilya Sovetov”ga 1:4 hisobida yutqazdi. Hozirda Jonatan Alba boshchiligidagi “Rostov” turnir jadvalida 14-o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda “Rostov” o‘z maydonida “Pari NN” jamoasini qabul qiladi. Klub rahbariyatining ushbu qarori muxlislar va mutaxassislar orasida turli fikrlar paydo bo‘lishiga sabab bo‘ldi.

Черыщев: Альба не должен быть главным тренером "Ростова"
Известный тренер Дмитрий Черышев высказал свое мнение по поводу назначения Джонатана Альбы на пост главного тренера команды «Ростов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что именно Альба в феврале этого года руководил «желто-синими». В то время Валерий Карпин неожиданно покинул клуб за несколько дней до возобновления сезона.
По мнению Черышева, руководство «Ростова» ошиблось в выборе кандидатуры Альбы. Он отметил, что Джонатан Альба ранее нигде не работал тренером, не играл как футболист, а в основном работал в качестве аналитика.
По этой причине Черышев сказал, что не понимает назначения его главным тренером «Ростова». В начале нового сезона команда «Ростов» проиграла в трех матчах.
Команда уступила «Зениту» 1:2, «Динамо» 0:1 и «Крыльям Советов» 1:4. В настоящее время «Ростов» под руководством Джонатана Альбы занимает 14-е место в турнирной таблице.
В следующем туре «Ростов» примет на своем поле команду «Пари НН». Это решение руководства клуба вызвало различные мнения среди болельщиков и специалистов.