пасмурно ветер 0.3 м/с, ЮЗ
Sobiq poytaxt “Lokomotiv” jamoasining darvozaboni Aleksandr Filtsov o‘zining kasbdoshi Evgeniy Latyshonokning o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Latyshonok o‘tgan yildan beri “Zenit” jamoasida to‘p surmoqda. Filtsovning so‘zlariga ko‘ra, agar darvozabon bir marta xato qilsa, darvozabonlik kasbidan yaxshi xabari bo‘lmagan odamlar bu xatoni uzoq muhokama qilishadi.
Filtsovning ta’kidlashicha, xato qilish — oddiy holat, har bir inson, jumladan, darvozabonlar ham xato qilishga haqli. Shuningdek, Filtsov Latyshonok o‘tgan mavsumni yaxshi darajada o‘tkazganini qayd etdi.
Uning fikricha, futbolchining o‘yiniga baho berish uchun uzoq muddatli natijalarga qarash zarur. Hozirgi vaqtda Latyshonok jamoasi turnir jadvalida ettinchi o‘rinda bormoqda.
Darvozabon bu mavsumda uchta o‘yinda maydonga tushib, to‘rt marta to‘p o‘tkazib yuborgan. Filtsov fikricha, bir yoki ikki xatoga asoslanib, futbolchining salohiyatini baholash to‘g‘ri emas.

Фильцов: Ошибки вратаря — это естественное состояние, нужно терпение
Бывший вратарь команды "Локомотив" Александр Филцов высказал свое мнение о выступлениях своего коллеги Евгения Латышонка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Латышонок с прошлого года играет в команде "Зенит". По словам Филцова, если вратарь ошибается один раз, люди, не имеющие хорошего представления о вратарском деле, будут долго обсуждать эту ошибку.
Филцов подчеркивает, что ошибаться — это обычное дело, каждый человек, включая вратарей, имеет право на ошибку. Также Филцов отметил, что Латышонок провел прошлый сезон на хорошем уровне.
По его мнению, для оценки игры футболиста необходимо смотреть на долгосрочные результаты. В настоящее время команда Латышонка занимает седьмое место в турнирной таблице.
Вратарь в этом сезоне выходил на поле в трех матчах и пропустил четыре гола. Филцов считает, что оценивать потенциал футболиста на основе одной или двух ошибок неправильно.