Tashuev "Axmat"ga qaytishi haqida aniq fikr bildirmadi
Mashhur mahalliy murabbiy Sergey Tashuev yaqinda Grozniyning "Axmat" jamoasida ishlagan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaga qaytishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Ma’lumki, jamoa bosh murabbiyi lavozimi 5-avgust kuni, Aleksandr Storojuk iste’foga chiqqandan so‘ng bo‘shagan.
Sergey Tashuev bu borada quyidagicha izoh berdi: "Meni hamma yaxshi biladi. Har bir murabbiyning aniq tamoyili bor – takliflar qilish kerak.
Shundan keyin murabbiy o‘ylab ko‘radi va qaror qabul qiladi. Hozircha bu haqda gapirishga asos yo‘q", dedi Tashuev.
"Eslatib o‘tamiz, Tashuev boshchiligida 'Axmat' 2022-2023-yilgi mavsumda beshinchi o‘rinni egallagan edi. 2024-2025-yilgi mavsumda esa jamoa o‘ninchi to‘rtinchi o‘rinda yakunladi va deyarli oliy ligani tark etishga sal qoldi.
Jamoa o‘z o‘rnini faqat o‘tish o‘yinlari natijasida saqlab qoldi. Tashuev esa birinchi o‘yindan so‘ng iste’foga chiqqan edi.

Ташуев не высказал четкого мнения о возвращении в "Ахмат"
Известный местный тренер Сергей Ташуев недавно работал в грозненском клубе "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о возможности возвращения в команду. Известно, что должность главного тренера освободилась 5 августа после отставки Александра Сторожука.
Сергей Ташуев прокомментировал это следующим образом: "Все меня хорошо знают. У каждого тренера есть четкий принцип – нужно делать предложения.
После этого тренер обдумывает и принимает решение. Пока нет оснований говорить об этом", - сказал Ташуев.
"Напоминаем, что под руководством Ташуева 'Ахмат' занял пятое место в сезоне 2022-2023. В сезоне 2024-2025 команда завершила на четырнадцатом месте и едва не покинула высшую лигу.
Команда сохранила свое место только благодаря результатам переходных матчей. Ташуев же ушел в отставку после первого матча.
Пока не принято четкое решение о возвращении Ташуева. Руководство клуба работает над выбором нового тренера.