Storojuk ishdan ketdi,
"Axmat" futbol klubi bir necha soat oldin jamoaning bosh murabbiyi lavozimidan Aleksandr Storojukni ozod qilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror jamoaning mavsum boshida omadsiz o‘yin ko‘rsatgani sababli qabul qilindi. "Axmat" Rossiya Premyer-ligasi va Kubok doirasida o‘tkazilgan to‘rt uchrashuvda ham mag‘lubiyatga uchradi.
Aleksandr Storojukning ishdan bo‘shatilishi yuzasidan futbol agenti Aleksey Safonov o‘z fikrlarini bildirdi. Uning aytishicha, bunday natijalardan so‘ng murabbiy almashtirilishi kutilgan hol edi.
Safonov fikricha, Storojukning "Axmat"ga qanday qilib bosh murabbiy bo‘lib tayinlangani ham savol ostida. Chunki uning avvalgi faoliyatida ham barqaror natijalar ko‘zga tashlanmagan.
"Axmat" joriy mavsumda bir qancha yangi futbolchilarni o‘z safiga qo‘shib oldi, biroq Safonovning ta’kidlashicha, natijani nafaqat mablag‘, balki futbolchilarning o‘yindagi harakati belgilaydi. Ayni paytda "Axmat" jamoasini ikkinchi bor boshqarishi mumkin bo‘lgan nomzod sifatida Stanislav Cherchesov tilga olinmoqda.
U klubdan taklif olganini tasdiqladi, lekin hozircha batafsil izoh bermadi. Cherchesov yanvar oyidan beri hech bir jamoada ishlab kelmayapti.
U avvalroq Qozog‘iston terma jamoasidan ketgan edi. Jamoaning yaqin orada yangi bosh murabbiysi nomi e’lon qilinishi kutilmoqda.

Сторожук ушел с работы, "Ахмат" ищет нового тренера
"Ахмат" футбольный клуб объявил, что несколько часов назад освободил Александра Сторожука от должности главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение было принято из-за неудачных выступлений команды в начале сезона. "Ахмат" потерпел поражение в четырех матчах, проведенных в рамках Российской Премьер-лиги и Кубка.
Футбольный агент Алексей Сафонов высказал свое мнение по поводу увольнения Александра Сторожука. По его словам, после таких результатов ожидалось, что тренер будет заменен.
Сафонов считает, что назначение Сторожука главным тренером "Ахмата" также вызывает вопросы. Поскольку в его предыдущей деятельности стабильные результаты не наблюдались.
"Ахмат" в текущем сезоне подписал несколько новых футболистов, однако, по словам Сафонова, результат определяется не только финансами, но и действиями игроков на поле. В настоящее время в качестве кандидата, который может снова возглавить команду "Ахмат", упоминается Станислав Черчесов.
Он подтвердил, что получил предложение от клуба, но пока не дал подробных комментариев. Черчесов не работает ни в одной команде с января месяца.
Ранее он покинул сборную Казахстана. Ожидается, что в ближайшее время будет объявлено имя нового главного тренера команды.