Darvin Nunyes Al-Hilolga o‘tadi, transfer summasi ma’lum
«Liverpul» klubi hujumchisi Darvin Nunyes jamoani tark etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Saudiya Arabistonining «Al-Hilol» klubi va «Liverpul» rahbariyati Darvin Nunyesning transferi borasida to‘liq kelishuvga erishgan. Bu haqda taniqli futbol yangiliklari manbalari xabar bermoqda.
«Al-Hilol» klubi 26 yoshli futbolchi uchun 53 million yevro to‘laydi. Bundan tashqari, bonus to‘lovlari hisobiga umumiy transfer summasi yanada oshishi mumkin.
Hozirda «Al-Hilol» Darvin Nunyes bilan shaxsiy shartnoma shartlarini muhokama qilmoqda. Yaqin kunlarda urugvaylik futbolchi Saudiya Arabistoniga o‘tishga rasman rozilik berishi kutilmoqda.
Shuningdek, avvalroq matbuotda Darvin Nunyesga yana bir yirik klub, Italiya chempionatining «Milan» jamoasi ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar chiqqan edi. Shu tariqa, Nunyes faoliyatini qaysi klubda davom ettirishi tez orada ma’lum bo‘ladi.

Дарвин Нуньес переходит в Аль-Хилол, сумма трансфера известна
Согласно информации, клуб Саудовской Аравии «Аль-Хилол» и руководство «Ливерпуля» достигли полного соглашения по трансферу Дарвина Нуньеса. Об этом сообщают известные источники футбольных новостей.
Клуб «Аль-Хилол» заплатит 53 миллиона евро за 26-летнего футболиста. Кроме того, общая сумма трансфера может увеличиться за счет бонусных выплат.
В настоящее время «Аль-Хилол» обсуждает условия личного контракта с Дарвином Нуньесом. Ожидается, что в ближайшие дни уругвайский футболист официально согласится на переход в Саудовскую Аравию.
Также ранее в прессе появлялись сообщения о том, что еще один крупный клуб, итальянский «Милан», проявляет интерес к Дарвину Нуньесу. Таким образом, вскоре станет известно, в каком клубе Нуньес продолжит свою карьеру.