Cherchesov "Akhmat"ni og‘ir ahvoldan olib chiqishi kutilmoqda
Nijniy Novgorodning "Lokomotiv" jamoasi sobiq murabbiyi Valeriy Ovchinnikov Rossiyalik murabbiy Stanislav Cherchesovning Grozniy shahridagi "Akhmat" klubiga kelishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ovchinnikovning ta’kidlashicha, Stanislav Cherchesov Kavkazdan bo‘lgani uchun u yerda ishlashi nisbatan oson bo‘ladi. Uning fikricha, Cherchesov "Akhmat"ni og‘ir ahvoldan olib chiqishga qodir va jamoani jonlantira oladi.
Ovchinnikov bu borada o‘z ishonchini bildirib o‘tdi. Ma’lumot uchun, "Akhmat" klubi Cherchesovning qaytishini chorshanba kuni kunning birinchi yarmida rasman e’lon qilgan edi.
Yangi mavsum boshida klub ketma-ket to‘rt rasmiy o‘yinda mag‘lubiyatga uchradi. Ushbu o‘yinlarda jamoa raqiblar darvozasiga ikki bor to‘p kiritib, o‘z darvozasi tomon yetti marta gol o‘tkazib yubordi.
Mavsum boshida jamoani Aleksandr Storojuk boshqargan. Stanislav Cherchesov yangi bosh murabbiy sifatida o‘zining dastlabki izohini ham berdi.

Черчесов ожидается, что выведет "Ахмат" из тяжелого положения
Бывший тренер команды "Локомотив" из Нижнего Новгорода Валерий Овчинников высказал свое мнение о приходе российского тренера Станислава Черчесова в клуб "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Овчинникова, Станислав Черчесов, будучи с Кавказа, будет работать там относительно легче. Он считает, что Черчесов способен вывести "Ахмат" из тяжелой ситуации и оживить команду.
Овчинников выразил в этом отношении свою уверенность. Для справки, клуб "Ахмат" официально объявил о возвращении Черчесова в среду в первой половине дня.
В начале нового сезона клуб потерпел подряд четыре официальных поражения. В этих играх команда забила два гола в ворота соперников и пропустила семь мячей в свои ворота.
В начале сезона команду возглавлял Александр Сторожук. Станислав Черчесов также дал свои первые комментарии в качестве нового главного тренера.