Grishin Rossiya terma jamoasi oldidagi o‘yinlarni baholadi
Sobiq mashhur futbolchi Aleksandr Grishin Rossiya terma jamoasining yaqinlashib kelayotgan o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, sentabr oyidagi yig‘in doirasida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Iordaniya va Qatar terma jamoalariga qarshi maydonga tushadi. Grishinning ta’kidlashicha, Osiyo jamoalari raqobatbardosh hisoblanadi.
Biroq Osiyo Futbol Konfederatsiyasi hududida bundan kuchliroq jamoalar ham bor. Masalan, Yaponiya terma jamoasi boshqalarga nisbatan kuchliroq ekanini aytib o‘tdi.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, raqobatbardosh jamoalar bilan o‘ynash orqali terma jamoa o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rishi mumkin. U, shuningdek, safarda o‘tadigan o‘yinlar doimo murakkab bo‘lishini, ayniqsa, Qatarda ob-havo juda issiq bo‘lishi tufayli o‘yin og‘ir kechishini ta’kidladi.
Ma’lum qilinishicha, Rossiya terma jamoasi 4 sentabr kuni Iordaniyaga qarshi o‘z maydonida o‘ynaydi. Qatar bilan o‘yin esa 7 sentabr kuni safarda o‘tkaziladi.
Rossiya futbol ittifoqi avvalroq har ikki o‘yin FIFA reytingi uchun hisobga olinishi haqida xabar bergandi. Shu sababli, bosh murabbiy Valeriy Karpin har bir o‘yinda olti nafardan ortiq futbolchini almashtira olmaydi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi so‘nggi uch yarim yildan buyon faqat o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazib kelmoqda.

Гришин оценил игры сборной России
Бывший знаменитый футболист Александр Гришин высказал мнение о предстоящих играх сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в рамках сбора в сентябре команда под руководством Валерия Карпина выйдет на поле против сборных Иордании и Катара. Гришин отметил, что азиатские команды являются конкурентоспособными.
Однако на территории Азиатской футбольной конфедерации есть и более сильные команды. Например, он упомянул, что сборная Японии сильнее других.
По словам Гришина, игра с конкурентоспособными командами позволит сборной проверить свои возможности. Он также подчеркнул, что выездные игры всегда будут сложными, особенно из-за очень жаркой погоды в Катаре, что сделает игру тяжелой.
Сообщается, что сборная России сыграет 4 сентября против Иордании на своем поле. Игра с Катаром пройдет 7 сентября в гостях.
Российский футбольный союз ранее сообщал, что обе игры будут учитываться в рейтинге FIFA. Поэтому главный тренер Валерий Карпин не сможет менять более шести футболистов в каждой игре.
Напоминаем, что сборная России проводит только товарищеские матчи уже последние три с половиной года.