Sobiq futbolchi, poytaxtning “Dinamo” jamoasi hamda Rossiya terma jamoasi a’zosi Vladimir Granat Grozniy shahri jamoasi “Axmat”da bosh murabbiy almashgani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, iste’foga chiqarilgan Aleksandr Storojuk o‘rniga Stanislav Cherchesov tayinlandi. Granatning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov jamoani natijaga olib chiqishi mumkin.
Uning fikricha, agar kerakli imkoniyat va yordam bo‘lmaganda, Cherchesov bu lavozimni qabul qilmagan bo‘lardi. Demak, klubda o‘sish uchun zarur sharoitlar yaratilgan.
Hozirgi vaqtda “Axmat” Rossiya oliy ligasi musobaqa jadvalida o‘n uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa uchta o‘yinda ham mag‘lubiyatga uchragan.
Cherchesov boshqaruvidagi ilk o‘yin 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Bu uchrashuvda “Axmat” o‘z maydonida “Zenit” klubini qabul qiladi.

Гранат: Черчесов добьется результата в "Ахмат"
Бывший футболист, член команды “Динамо” столицы и сборной России Владимир Гранат высказал свое мнение о смене главного тренера в команде “Ахмат” из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на место уволенного Александра Сторожука назначен Станислав Черчесов. По словам Граната, Черчесов может вывести команду на результат.
Он считает, что если бы не было необходимых возможностей и поддержки, Черчесов не принял бы эту должность. Значит, в клубе созданы необходимые условия для роста.
В настоящее время “Ахмат” занимает тринадцатое место в таблице Российской Премьер-Лиги. Команда потерпела поражение в трех матчах.
Первый матч под руководством Черчесова состоится 9 августа. В этой встрече “Ахмат” примет на своем поле клуб “Зенит”.