Arshavin: Ahmetov "Zenit" asosiy tarkibida ko‘rinmaydi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi va Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Arshavin yarim himoyachi Ilzat Ahmetovning kelajagi borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ahmetovning transfer huquqlari "Zenit"ga tegishli bo‘lsa-da, yaqinda u "Krylya Sovetov" jamoasiga ijaraga berildi. Arshavinning aytishicha, Ahmetov asosiy tarkibda kam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lgan va bu mavsumda ham ko‘proq imkoniyatga ega bo‘lishi ehtimoldan yiroq edi.
Uning shartnomasi bir yildan so‘ng yakunlanadi. Arshavin fikricha, ehtimol Ahmetovning "Zenit"dagi faoliyati tugagan bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, Arshavin Ahmetov hali o‘zini yuqori darajadagi klublarda ko‘rsatishi mumkinligini ta’kidladi, chunki buning uchun uning yoshi imkon beradi. Ahmetov "Zenit" safida 21 ta o‘yinda maydonga tushib, samarali harakatlar bilan ajralib tushirolmadi.
Bungacha u "Rubin", CSKA va "Krasnodar" klublarida ham to‘p surgan. Shu sababli, mutaxassislar uning faoliyati boshqa jamoada davom etishi mumkinligini taxmin qilmoqda.

Аршавин: Ахметов не появляется в основном составе "Зенита"
Бывший футболист команды "Зенит" и сборной России Андрей Аршавин высказал свое мнение о будущем полузащитника Илзата Ахметова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя права на трансфер Ахметова принадлежат "Зениту", недавно он был отдан в аренду команде "Крылья Советов". По словам Аршавина, Ахметов имеет мало игровой практики в основном составе, и в этом сезоне он также вряд ли получит больше возможностей.
Его контракт истекает через год. Аршавин считает, что, возможно, карьера Ахметова в "Зените" подошла к концу.
Кроме того, Аршавин отметил, что Ахметов все еще может проявить себя в клубах высокого уровня, так как его возраст это позволяет. Ахметов провел 21 матч за "Зенит", но не смог выделиться результативными действиями.
Ранее он также играл за клубы "Рубин", ЦСКА и "Краснодар". Поэтому эксперты предполагают, что его карьера может продолжиться в другой команде.