Aleksandr Medvedev: Gonsalves “Zenit”ga o‘tmaydi, muzokara yo‘q
Braziliyaning “Flamengo” jamoasi hujumchisi Mateus Gonsalves bu yozda Sankt-Peterburgning “Zenit” klubiga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda “Zenit” boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev ma’lum qildi. Unga ko‘ra, Gonsalves nomzodi jamoa tarkibiga kiritilmagan va bu borada muzokaralar olib borilmayapti.
Avvalroq ayrim ommaviy axborot vositalarida Rossiyaning yana bir klubi — Moskvaning CSKA jamoasi ham 19 yoshli futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shishni istayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Mateus Gonsalves joriy mavsumda Braziliya chempionatida o‘z jamoasi safida 15 ta uchrashuvda maydonga tushgan va ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Mutaxassislarning Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati besh million yevroga teng deb baholanmoqda. Shu tariqa, Gonsalves yaqin vaqt ichida “Zenit” tarkibiga qo‘shilishi kutilmayapti.

Александр Медведев: Гонсалвес не перейдет в "Зенит", переговоров нет
Нападающий бразильского клуба 'Фламенго' Матеус Гонсалвес этим летом не перейдет в санкт-петербургский 'Зенит'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил председатель правления 'Зенита' Александр Медведев. По его словам, кандидатура Гонсалвеса не была включена в состав команды, и переговоры по этому поводу не ведутся.
Ранее в некоторых средствах массовой информации появлялись сообщения о том, что еще один российский клуб — московский ЦСКА также хочет подписать 19-летнего футболиста. Матеус Гонсалвес в текущем сезоне провел 15 матчей за свою команду в чемпионате Бразилии и дважды поразил ворота соперника.
По данным специалистов Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается в пять миллионов евро. Таким образом, в ближайшее время не ожидается, что Гонсалвес присоединится к составу 'Зенита'.