Bulykin: Lokomotiv Spartakka o‘z ustunligini erta ko‘rsatishi kerak
«Lokomotiv»ning sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida bo‘lib o‘tadigan derbi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda «temiryo‘lchilar» «Spartak» jamoasini qabul qiladi. Uchrashuvdan qanday natija kutyapsiz va qanday o‘yin bo‘lishi mumkin, degan savolga Bulykin quyidagicha javob berdi: Bu qiziqarli o‘yin bo‘ladi.
Har ikkala jamoa ham o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi. Ularga ochkolar kerak.
Intrigali bahs bo‘lishi aniq. Menimcha, favorit jamoa yaqqol ajralib turmaydi.
Hamma narsa jamoalarning o‘yinga qanday ruhiy holatda chiqishiga bog‘liq. «Spartak» mavsumni omadsiz boshladi, «Lokomotiv» esa yaxshi natija ko‘rsatmoqda.
Shu bois «Lokomotiv» ustunlikkaga egami, degan savolga Bulykin: «Qizil-oq»lar mavsumni yaxshi boshlamagani ularning kuchsizligini anglatmaydi. Shunchaki, ayrim futbolchilar tartibsiz qizil kartochka olishdi va diqqatni yo‘qotishdi.
«Lokomotiv»ga qarshi o‘yinda bu holat takrorlanmasligi mumkin. Dejan Stankovich tarkibida chempionlik uchun kurasha oladigan futbolchilar bor.
Raqiblar imkoniyati teng. «Lokomotiv»da psixologik ustunlik bor, chunki ular ochko yo‘qotmadi va uyda o‘ynaydi.
Biroq bu ustunlik g‘alaba uchun yetarli emas. Mezbonlar ruhiy jihatdan tayyor bo‘lsa, chempionlik uchun jiddiy da’vogarlik qilishlari mumkin.
«Lokomotiv» hozir o‘yin nuqtai nazaridan «Spartak»dan nimada ustun, degan savolga Bulykin shunday javob berdi: Rossiyalik futbolchilari harakatchan, murabbiy talablarini yaxshi tushunadi va chempionatni yaxshi biladi. «Spartak» futbolchilarida motivatsiya pastmi, degan savolga u: Ba’zi futbolchilar faqat qanday o‘ynashni bilsa, shuni qiladi.
Ayrimlari murabbiy ko‘rsatmalarini bajarmaydi, ba’zilari diqqatini yo‘qotadi va keraksiz qizil kartochka oladi. Bu omillar jamoaga ta’sir qiladi.
«Spartak» uch turdan so‘ng ikki gol urdi. «Lokomotiv» darvozasiga ko‘p gol kiritiladimi, degan savolga Bulykin: «Spartak»ning hujum liniyasi kuchli, lekin ular ba’zi o‘yinlarda son jihatdan kam bo‘lishdi.
Shunga qaramay, raqibga qarshi har doim jiddiy tayyorgarlik ko‘rish zarur. «Lokomotiv» esa o‘yinning boshidanoq ustunligini ko‘rsatishi kerak.
«Lokomotiv» chempionat yetakchisimi yoki bu vaqtinchalikmi, degan savolga Bulykin: Endi uchta o‘yin bo‘ldi. Raqiblar bilan farq katta emas.

Булыкин: Локомотив должен рано продемонстрировать свое превосходство над Спартаком
Бывший нападающий «Локомотива» Дмитрий Булыкин в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал свои мысли о предстоящем дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В нем «железнодорожники» примут команду «Спартак». На вопрос, какой результат вы ожидаете от встречи и какой может быть игра, Булыкин ответил: Это будет интересная игра.
Обе команды будут стараться проявить себя. Им нужны очки.
Очевидно, что это будет интригующий матч. Мне кажется, что фаворит команды не будет явно выделяться.
Все зависит от того, в каком психологическом состоянии команды выйдут на игру. «Спартак» неудачно начал сезон, а «Локомотив» показывает хорошие результаты.
Поэтому на вопрос, есть ли у «Локомотива» преимущество, Булыкин ответил: «Красно-белые» неудачно начали сезон, но это не означает, что они слабые. Просто некоторые футболисты получили неуправляемые красные карточки и потеряли концентрацию.
В игре против «Локомотива» эта ситуация может не повториться. У Деянa Станковича в составе есть футболисты, которые могут бороться за чемпионство.
У соперников равные возможности. У «Локомотива» есть психологическое преимущество, так как они не теряли очки и играют дома.
Однако этого преимущества недостаточно для победы. Если хозяева будут психологически готовы, они могут серьезно претендовать на чемпионство.
На вопрос, в чем «Локомотив» сейчас превосходит «Спартак» с точки зрения игры, Булыкин ответил: Российские футболисты подвижны, хорошо понимают требования тренера и знают чемпионат.
На вопрос, низкая ли мотивация у футболистов «Спартака», он сказал: Некоторые футболисты делают только то, что умеют.
Некоторые не выполняют указания тренера, некоторые теряют концентрацию и получают ненужные красные карточки. Эти факторы влияют на команду.
«Спартак» забил два гола за три тура. На вопрос, много ли голов будет забито в ворота «Локомотива», Булыкин ответил: У «Спартака» сильная атакующая линия, но в некоторых играх они были количественно недостаточны.
Тем не менее, всегда необходимо серьезно готовиться к сопернику. «Локомотив» должен показать свое преимущество с самого начала игры.
На вопрос, является ли «Локомотив» лидером чемпионата или это временно, Булыкин ответил: Сейчас прошло три игры. Разница с соперниками не велика.