Gladilin: Glushenkov turli pozitsiyada foydali bo‘la oladi
Moskvaning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi va murabbiyi Valeriy Gladilin “Zenit” klubi yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning asosiy tarkibdagi ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Glushenkovning aniq bir o‘rni yo‘q, uni turli pozitsiyalarda ishlatish mumkin. Xususan, o‘tgan mavsumda bo‘lgani kabi, Glushenkovni yarim himoyada Vendel bilan birga harakatlantirish mumkinligini ta’kidladi.
O‘tgan mavsum boshida Glushenkov yaxshi o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa-da, keyinchalik uning natijalari pasayib ketdi. Shundan so‘ng, ommaviy axborot vositalarida uning bosh murabbiy Sergey Semak bilan kelishmovchilikka duch kelgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi.
Joriy mavsumning ikkinchi turi o‘yinidan so‘ng, Glushenkovning otasi o‘g‘li maydonga kamroq tushirilayotganidan norozi ekanini bildirib, agar bu holat davom etsa, u jamoani tark etishi mumkinligini aytdi. Shu tariqa, Glushenkovning “Zenit” tarkibidagi kelajagi hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda.
Mutaxassislar futbolchining imkoniyatlari yuqori ekanini ta’kidlashmoqda, biroq uning asosiy tarkibda muntazam o‘ynashi uchun o‘z ustida ishlashi va murabbiylar ishonchini qozonishi zarur. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchining kelajagi borasida yaqinda aniq qaror qabul qilishi kutilmoqda.

Гладилин: Глушенков на разных позициях может быть полезен
Бывший футболист и тренер московского "Спартака" Валерий Гладилин высказал свое мнение о участии полузащитника клуба "Зенит" Максима Глушенкова в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Глушенкова нет конкретного места, его можно использовать на разных позициях. В частности, он отметил, что, как и в прошлом сезоне, Глушенкова можно задействовать в полузащите вместе с Вендлем.
Хотя в начале прошлого сезона Глушенков показывал хорошую игру, затем его результаты ухудшились. После этого в СМИ появились сообщения о том, что он столкнулся с разногласиями с главным тренером Сергеем Семаком.
После второго тура текущего сезона отец Глушенкова выразил недовольство тем, что его сын выходит на поле все реже, и сказал, что если это продолжится, он может покинуть команду. Таким образом, будущее Глушенкова в составе "Зенита" пока остается неопределенным.
Специалисты подчеркивают, что у футболиста высокие возможности, однако для того, чтобы регулярно играть в основном составе, ему необходимо работать над собой и завоевывать доверие тренеров. Ожидается, что руководство клуба и тренерский штаб вскоре примут четкое решение о будущем игрока.