Karim Adeyemi bolaligida “Bavariya” muxlisi bo‘lganini aytdi
Dortmundning "Borussiya" klubi hujumchisi Karim Adeyemi bolaligida "Bavariya" jamoasini qo‘llab-quvvatlaganini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyalik futbolchi 2010-2011 yillarda Myunxen klubining akademiyasida tahsil olgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, bolaligida "Bavariya" safida o‘ynagan va klub hamda Arjen Robbenning ashaddiy muxlisi bo‘lgan.
Biroq, yosh ulg‘aygani sari "Borussiya" klubining kamtar imkoniyatlarga qaramasdan sovrinlar uchun kurashishini qadrlay boshlagan. Adeyemi, shuningdek, Dortmund klubining fidokor muxlislari va klubda har doim yaxshi futbolchilar bo‘lganini alohida ta’kidladi.
Hozirda u "Borussiya" safida har bir daqiqadan zavqlanayotganini bildirib, aynan shu sababdan klubga o‘tishga qaror qilganini aytdi. Karim Adeyemi 2022 yilda "Red Bull Zalsburg" jamoasidan Dortmundga kelib qo‘shilgan va hozirda "Borussiya" safida faoliyatini davom ettirmoqda.

Карим Адейеми в детстве сказал, что он был болельщиком "Баварии"
Нападающий дортмундской "Боруссии" Карим Адейеми признал, что в детстве поддерживал команду "Бавария". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий футболист учился в академии мюнхенского клуба в 2010-2011 годах. По его словам, в детстве он играл за "Баварию" и был ярым поклонником клуба и Арьена Роббена.
Однако, по мере взросления он начал ценить, что клуб "Боруссия", несмотря на скромные возможности, борется за трофеи. Адейеми также отметил преданных болельщиков дортмундского клуба и то, что в клубе всегда были хорошие футболисты.
В настоящее время он заявил, что наслаждается каждой минутой в "Боруссии" и именно поэтому решил перейти в клуб. Карим Адейеми присоединился к "Боруссии" в 2022 году из команды "Ред Булл Зальцбург" и продолжает свою карьеру в "Боруссии".