Saloh Falastin futbolchisi o‘limi tafsilotini so‘radi
"Liverpul" futbol klubi hujumchisi Muhammad Saloh yaqinda Yevropa futbol uyushmalari ittifoqi tomonidan e’lon qilingan bayonotga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bayonot sobiq Falastin terma jamoasi yarim himoyachisi Sulaymon al-Obeydning fojiali o‘limiga bag‘ishlangan edi. 6-avgust kuni Sulaymon al-Obeyd Isroil tomonidan uyushtirilgan hujumlardan birida halok bo‘lgani haqida xabar tarqaldi.
Yevropa futbol uyushmalari ittifoqi rasmiy murojaatida futbolchini "falastinlik Pele" deb atab, uning Falastin futboli va yosh avlod uchun qanday ilhom manbai bo‘lganini ta’kidladi. Muhammad Saloh ushbu e’lonni ijtimoiy tarmoqlarda bo‘lishib, Yevropa futbol uyushmalaridan futbolchining o‘limi sabablari va tafsilotlari yuzasidan aniq ma’lumot berishni so‘radi.
U o‘z murojaatida Sulaymon al-Obeydning qayerda, qanday va nima sababdan halok bo‘lganini ochiqlashni so‘radi. Sulaymon al-Obeyd o‘z faoliyati davomida Falastin chempionatida o‘ynagan va mamlakat terma jamoasi safida 24 ta uchrashuvda maydonga tushgan.

"Ливерпуль" футбол клуба нападающий Мохамед Салах недавно высказал свое мнение о заявлении, опубликованном Союзом европейских футбольных ассоциаций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Данное заявление было посвящено трагической смерти бывшего полузащитника сборной Палестины Сулеймана аль-Обейда. 6 августа появились сообщения о том, что Сулейман аль-Обейд погиб в результате атак, организованных Израилем.
В официальном обращении Союз европейских футбольных ассоциаций назвал футболиста "палестинским Пеле" и подчеркнул, каким источником вдохновения он был для палестинского футбола и молодого поколения. Мохамед Салах поделился этим объявлением в социальных сетях и попросил европейские футбольные ассоциации предоставить точную информацию о причинах и деталях смерти футболиста.
Он в своем обращении попросил разъяснить, где, как и почему погиб Сулейман аль-Обейд. Сулейман аль-Обейд играл в палестинском чемпионате и провел 24 матча за сборную страны в течение своей карьеры.