Serik Belediyespor Turkiyada ilk turda hayrat uyg‘otdi
Serik Belediyespor jamoasi bosh murabbiyi Sergey Yuran Turkiyaning ikkinchi kuchli ligasining birinchi turida Istanbulspor bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan keyin o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv durang natija bilan yakunlandi. Sergey Yuran Turkiyada ko‘pchilik uning jamoasi yirik hisobda mag‘lubiyatga uchraydi deb o‘ylaganini, biroq futbolchilari maydonda intizomli o‘yin ko‘rsatgani barchani hayratda qoldirganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Istanbulspor futbolchilari va murabbiyi natijadan norozi bo‘ldi va bu ularning yuzidan ham bilinib turardi. Yuran bu natija Serik Belediyespor uchun yaxshi boshlanish bo‘lganini aytib o‘tdi.
U, shuningdek, jamoasi Turkiya birinchi divizionida o‘z o‘rnini topishga harakat qilayotganini bildirdi. Navbatdagi turda Serik Belediyespor o‘z maydonida Umraniyespor jamoasini qabul qiladi.
Ushbu uchrashuv 15 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Mazkur o‘yin ham jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Serik Belediyespor удивил в первом туре в Турции
Главный тренер команды Serik Belediyespor Сергей Юран поделился своими мыслями после матча с Istanbulspor в первом туре второй по силе лиги Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью. Сергей Юран отметил, что многие в Турции думали, что его команда потерпит крупное поражение, однако дисциплинированная игра футболистов на поле удивила всех.
По его словам, футболисты и тренер Istanbulspor были недовольны результатом, и это было видно по их лицам. Юран сказал, что этот результат стал хорошим началом для Serik Belediyespor.
Он также сообщил, что его команда пытается найти свое место в первом дивизионе Турции. В следующем туре Serik Belediyespor примет команду Umraniyespor на своем поле.