Mashhur murabbiy Raul Riancho “Spartak” jamoasiga bosh murabbiy bo‘lishga tayyor ekanini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda 65 yoshli ispan mutaxassisi o‘zi aytib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, u yana Rossiyada ishlashga qarshi emas.
Riancho Rossiyada doim hurmat va e’tibor ko‘rganini ta’kidladi hamda yangi takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor ekanini bildirdi. Raul Riancho ilgari ham “Spartak” jamoasida faoliyat yuritgan.
U Massimo Karrera boshchiligidagi murabbiylar shtabida ishlagan, shuningdek, vaqtincha bosh murabbiy vazifasini ham bajargan. Hozirda “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich hisoblanadi.
Joriy mavsum boshida jamoa natijalari qoniqarsiz bo‘lgani sababli, Stankovich bosim ostida ishlamoqda. Klub rahbariyati va muxlislar jamoaning o‘yinidan norozi ekani aytilmoqda.
Shu sababli, “Spartak”da murabbiylar shtabida o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin. Raul Riancho esa bu borada takliflarga ochiqligini bildirib o‘tdi.

Рауль Рианчо заявил о готовности возглавить "Спартак"
Известный тренер Рауль Рианчо сообщил о своей готовности возглавить команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом 65-летний испанский специалист сказал сам. По его словам, он не против снова работать в России.
Рианчо отметил, что всегда пользовался уважением и вниманием в России, и заявил о готовности рассмотреть новые предложения. Рауль Рианчо ранее также работал в команде «Спартак».
Он работал в тренерском штабе под руководством Массимо Карреры, а также временно исполнял обязанности главного тренера. В настоящее время главным тренером команды «Спартак» является Деян Станкович.
В начале текущего сезона результаты команды были неудовлетворительными, поэтому Станкович работает под давлением. Говорят, что руководство клуба и болельщики недовольны игрой команды.
По этой причине в штабе «Спартака» могут произойти изменения. Рауль Рианчо заявил о своей открытости к предложениям по этому поводу.