Cherchesov Moskva klublariga o‘zini isbotlamoqchi
Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev Sтанislav Cherchesovning "Axmat" jamoasiga murabbiy sifatida qaytganidan keyingi ilk o‘yindagi natijasiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni kechqurun Grozniy shahrining "Axmat" jamoasi o‘z maydonida "Zenit"ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu uchrashuv Rossiya Oliy ligasining to‘rtinchi turi doirasida bo‘lib o‘tdi.
Gubernievning ta’kidlashicha, Cherchesovning tez orada yirik klublardan biriga bosh murabbiy sifatida qaytishi haqida hozircha xulosa qilishga erta. Chunki hozirgi paytda "Zenit" jamoasi ideal holatda emas.
Shu bilan birga, Guberniev Cherchesovning o‘zini Moskvaning nufuzli klublari rahbarlariga isbotlashga harakat qilayotganini aytdi. Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov "Axmat"da o‘zini ko‘rsatib, ilgari uni taklif qilmagan mashhur Moskva klublari rahbarlariga o‘z salohiyatini namoyon etishni istaydi.
"Cherchesovning 'Axmat'dagi faoliyati yaxshi voqea. Men bu jarayonni qiziqish bilan kuzataman.
Endi klub kuchli raqibga aylanadi", – deydi Guberniev. Ma’lumot uchun, Sтанislav Cherchesov qaytishidan avval "Axmat" jamoasi 2025/2026 yilgi mavsumda ketma-ket to‘rtta o‘yinda, ya’ni uchta chempionat va birta Rossiya Kubogi uchrashuvida mag‘lub bo‘lgan edi.

Черчесов хочет доказать себя московским клубам
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев прокомментировал результат первого матча Станислава Черчесова после возвращения в качестве тренера команды "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В субботу вечером команда "Ахмат" из Грозного на своем поле одержала победу над "Зенитом" со счетом 1:0. Этот матч прошел в рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги.
По словам Губерниева, пока рано делать выводы о том, что Черчесов вскоре вернется в один из крупных клубов в качестве главного тренера. Поскольку в настоящее время команда "Зенит" не в идеальном состоянии.
Тем не менее, Губерниев отметил, что Черчесов пытается доказать себя руководителям престижных московских клубов. По словам Губерниева, Черчесов хочет продемонстрировать свой потенциал, показывая себя в "Ахмате", чтобы привлечь внимание известных московских клубов, которые ранее его не приглашали.
"Деятельность Черчесова в 'Ахмате' — это хорошее событие. Я с интересом наблюдаю за этим процессом.
Теперь клуб станет сильным соперником", — говорит Губерниев. Для справки, до возвращения Станислава Черчесова команда "Ахмат" в сезоне 2025/2026 потерпела четыре поражения подряд в четырех матчах, а именно в трех чемпионатах и одном матче Кубка России.