Slot: “Liverpul” penaltilarda mag‘lubiyatdan afsusda
Angliya Superkubogi uchrashuvida “Liverpul” jamoasi “Kristal Pelas”ga qarshi maydonga tushdi va penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlandi. Uchrashuvdan so‘ng “Liverpul” bosh murabbiyi Arne Slot o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Murabbiyning aytishicha, raqib jamoa kuchli va yaxshi o‘yin namoyish etdi. O‘tgan mavsumda ham “Kristal Pelas” “Liverpul”ga muammolar tug‘dirgan edi va bu safar ham shunday bo‘ldi.
Arne Slotning ta’kidlashicha, “Liverpul” odatdagidan ko‘ra ko‘proq hujumkor vaziyatlar yaratdi, biroq ikki gol o‘tkazib yuborish natijaga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Ayniqsa, penaltilar seriyasida bunday xatolarga yo‘l qo‘yish jamoaning imkoniyatlarini kamaytirdi.
Slot, shuningdek, penaltilar seriyasida raqib ikki bor imkoniyatni boy bergan taqdirda ham, g‘alabaga erishish oson bo‘lmaganini qayd etdi. Unga ko‘ra, odatda Muhammad Saloh, Makallister va Elliott penaltilarni aniq amalga oshirishadi, biroq bu safar omad kulib boqmadi.
Eslatib o‘tamiz, Angliya Premer-ligasi birinchi turida “Liverpul” 15-avgust kuni “Bornmut” jamoasini qabul qiladi. Uchrashuv “Liverpul” maydonida bo‘lib o‘tadi.

Слот: “Ливерпуль” сожалеет о поражении в пенальти
В матче за Суперкубок Англии команда “Ливерпуль” вышла на поле против “Кристал Пэлас” и проиграла в серии пенальти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основное время завершилось со счетом 2:2. После матча главный тренер “Ливерпуля” Арне Слот поделился своими мыслями.
По словам тренера, соперник был сильным и показал хорошую игру. В прошлом сезоне “Кристал Пэлас” также создавал проблемы для “Ливерпуля”, и в этот раз было так же.
Арне Слот отметил, что “Ливерпуль” создал больше атакующих моментов, чем обычно, но два пропущенных гола негативно сказались на результате. Особенно ошибки в серии пенальти снизили шансы команды.
Слот также отметил, что даже если соперник дважды упустил возможность, добиться победы было нелегко. По его словам, обычно Мохамед Салах, Макайстер и Эллиот точно реализуют пенальти, но в этот раз удача не улыбнулась.
Напоминаем, что в первом туре английской Премьер-лиги “Ливерпуль” примет команду “Борнмут” 15 августа. Матч пройдет на стадионе “Ливерпуля”.