Sesar Montes Lokomotivda qolishini tasdiqladi
Meksikalik futbolchi Sesar Montes Moskvaning Lokomotiv jamoasida himoyachi sifatida faoliyat yuritmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining kelajagi borasida jurnalistlarga izoh berdi. Sesar Montesning so‘zlariga ko‘ra, u Meksika terma jamoasining sardori hisoblanadi va shu sababli turli klublar tomonidan uning vataniga qaytishi haqidagi mish-mishlar doimo uchrab turadi.
Futbolchi eshiklarni yopib qo‘ymasligini, lekin hozirda Lokomotiv jamoasi futbolchisi ekanini va bu klubda o‘zini baxtli his qilayotganini ta’kidladi. Joriy yil yoz oylarida ommaviy axborot vositalarida bir nechta meksikalik klublar Montesga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqaldi.
Shunga qaramay, Sesar Montes Moskva Lokomotivi bilan tuzilgan shartnoma asosida 2029 yilning o‘rtalariga qadar ushbu klub sharafini himoya qiladi. Mutaxassislar futbolchining bozor qiymatini to‘rt yarim million yevro atrofida baholashmoqda.

Сесар Монтес подтвердил, что останется в Локомотиве
Мексиканский футболист Сесар Монтес выступает за московский клуб Локомотив в качестве защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал свою карьеру для журналистов. По словам Сесара Монтеса, он является капитаном сборной Мексики, и поэтому слухи о его возвращении на родину от различных клубов постоянно появляются.
Футболист отметил, что не закрывает двери, но в настоящее время он является игроком Локомотива и чувствует себя счастливым в этом клубе. Летом этого года в СМИ появились сообщения о том, что несколько мексиканских клубов проявляют интерес к Монтесу.
Тем не менее, Сесар Монтес будет защищать цвета московского Локомотива до середины 2029 года на основании подписанного контракта. Эксперты оценивают рыночную стоимость футболиста примерно в четыре с половиной миллиона евро.