Dyakov: Spartakda murabbiy va rahbarlar ishdan ketishi kutilmoqda
Sobiq “Spartak” futbolchisi Vitaliy Dyakov “qizil-oq” jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning iste'fosi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisga ko‘ra, Stankovich bilan shartnomani uzaytirish noto‘g‘ri qaror bo‘lgan. Dyakovning aytishicha, jamoaning sport direktori Fransis Kahigao ham ishdan bo‘shatilishi kerak.
Sababi, u Garciya va Solari futbolchilarini xarid qilish uchun 30 million yevro sarflagan, biroq bu transferlar o‘zini oqlamagan. Dyakov “Spartak”ning bugungi o‘yinida na xarakter, na g‘alabaga intilish ko‘rinayotgani, natijada esa jamoa sifatsiz futbol namoyish etayotganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, bu holat klub uchun to‘liq muvaffaqiyatsizlikdir. Dyakovning fikricha, Stankovichning iste'foga chiqarilishi faqat vaqt masalasi.
Hozirda “Spartak” Rossiya chempionati turnir jadvalida to‘rt turdan so‘ng to‘rt ochko bilan 11-o‘rinda bormoqda. Jamoa natijalari muxlislar va mutaxassislar orasida ko‘plab savollar va noroziliklarga sabab bo‘lmoqda.

Дьяков: В Спартаке ожидается уход тренера и руководителей
Бывший футболист «Спартака» Виталий Дьяков высказал свое мнение о вероятности отставки главного тренера «красно-белых» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, продление контракта со Станковичем было неправильным решением. Дьяков считает, что спортивный директор клуба Франсис Кахигао также должен быть уволен.
Причина в том, что он потратил 30 миллионов евро на приобретение игроков Гарсии и Солари, однако эти трансферы не оправдали себя. Дьяков отметил, что в сегодняшней игре «Спартака» не видно ни характера, ни стремления к победе, в результате чего команда демонстрирует некачественный футбол.
По его словам, эта ситуация является полной неудачей для клуба. Дьяков считает, что отставка Станковича — это лишь вопрос времени.
В настоящее время «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице чемпионата России с четырьмя очками после четырех туров. Результаты команды вызывают множество вопросов и недовольства среди болельщиков и специалистов.