Titov: Lokomotiv rus futbolchilari bilan yuqori natija ko‘rsatmoqda
Moskvaning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Egor Titov Rossiya chempionatidagi legionerlar va “Lokomotiv” klubi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, “Lokomotiv” deyarli to‘liq rus futbolchilardan tashkil topgan tarkib bilan o‘ynamoqda. Titovning fikriga ko‘ra, o‘z chempionatingni, futbolchilaringni va murabbiylaringni hurmat qilish zarur.
Afsuski, bunday holatlarni bugungi kunda kamdan-kam uchratamiz. “Lokomotiv” esa bu borada yaxshi ish olib bormoqda va bunga e’tibor berish lozim, dedi Titov “Chempionat” nashriga bergan intervyusida.
Shuningdek, Titov chet ellik futbolchilarga qarshi emasligini, chunki ular Rossiya chempionatiga o‘ziga xos rang va qiziqarlilik qo‘shishini ham aytib o‘tdi. Ma’lumot uchun, “Lokomotiv” Rossiya chempionatining dastlabki to‘rt turida maksimal 12 ochko to‘pladi va hozirda turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda.
O‘tgan dam olish kunlari “Lokomotiv” jamoasi “Spartak”ni 4:2 hisobida mag‘lub etdi va yetakchilikni mustahkamladi. Bu natijalar klubning ichki tarkibga tayanib ham yuqori natijalarga erisha olayotganini ko‘rsatadi.

Титов: Локомотив показывает высокие результаты с русскими футболистами
Бывший футболист московского «Спартака» Егор Титов высказал свое мнение о легионерах и клубе «Локомотив» в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что «Локомотив» играет практически с составом, состоящим полностью из русских футболистов. По мнению Титова, необходимо уважать свой чемпионат, своих футболистов и тренеров.
К сожалению, такие ситуации в настоящее время встречаются редко. «Локомотив» в этом плане делает хорошую работу, и на это стоит обратить внимание, сказал Титов в интервью изданию «Чемпионат».
Также Титов отметил, что он не против иностранных футболистов, так как они добавляют уникальность и интерес в российский чемпионат. Для справки, «Локомотив» набрал максимальные 12 очков в первых четырех турах российского чемпионата и сейчас занимает первое место в турнирной таблице.
В прошедшие выходные команда «Локомотив» одержала победу над «Спартаком» со счетом 4:2 и укрепила свое лидерство. Эти результаты показывают, что клуб также может достигать высоких результатов, опираясь на внутренний состав.