Jek Grilish o‘yin amaliyoti uchun Evertonga o‘tmoqda
«Manchester Siti» klubining hujumkor yarim himoyachisi Jek Grilish «Everton» jamoasiga ijaraga berilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Everton» tez orada 29 yoshli futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib olganini rasman e’lon qilishi mumkin. Grilish yaqinda «Manchester Siti» asosiy tarkibidan chiqarib yuborilgan edi.
Tomonlar o‘rtasidagi kelishuvga ko‘ra, «Everton» futbolchini keyinchalik to‘liq sotib olish huquqiga ham ega bo‘ladi. Mail Sport xabariga ko‘ra, «Everton» bosh murabbiyi Devid Moyes Jek Grilishga doimiy o‘yin amaliyoti uchun imkoniyat yaratib beradi va agar u o‘zini ko‘rsata olsa, Angliya terma jamoasi safida 2026 yilgi jahon chempionatida ishtirok etish uchun kurashib ko‘rishi mumkinligini aytgan.
Grilishning o‘zi ham «Everton» safiga o‘tishni juda xohlagan va bu transfer amalga oshishi uchun barcha harakatlarni qilgan. Jek Grilish sentabr oyida 30 yoshga to‘ladi.

Джек Грилиш переходит в Эвертон для практики игры
Ожидается, что атакующий полузащитник клуба «Манчестер Сити» Джек Грилиш будет отдан в аренду в команду «Эвертон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Эвертон» может официально объявить о подписании 29-летнего футболиста в ближайшее время. Грилиш недавно был исключен из основного состава «Манчестер Сити».
Согласно соглашению между сторонами, «Эвертон» также получит право на полное выкуп футболиста в будущем. По информации Mail Sport, главный тренер «Эвертона» Дэвид Мойес предоставит Джеку Грилишу возможность для постоянной игровой практики и отметил, что если он сможет проявить себя, то может побороться за участие в сборной Англии на чемпионате мира 2026 года.
Сам Грилиш также очень хотел перейти в «Эвертон» и приложил все усилия, чтобы этот трансфер состоялся. Джек Грилиш в сентябре исполнится 30 лет.
Его контракт с «Манчестер Сити» действует до середины 2027 года.
В 24-м туре чемпионата Германии «Аугсбург» на своем поле принимал «Кёльн». Об этом сообщает Zamin.uz. В матче хозяева одержали победу со счетом 2:0. Об этом сообщает euro-football.ru. Хотя в ходе