Grishin: Zenitga tezlik va samaradorlik yetishmayapti
Sobiq CSKA futbolchisi Aleksandr Grishin «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semakning ehtimoliy ishdan bo‘shatilishi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Semak Rossiyadagi eng yaxshi murabbiylardan biri sanaladi, chunki u ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgan. Shunga qaramay, hozirda «Zenit» o‘z imkoniyatlaridan to‘liq foydalana olmayapti.
Grishinning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yinida tezlik yetishmayapti, harakatlar juda akademik tarzda kechmoqda. Shu sababli, ular hatto «Axmat» darvozasiga ham gol ura olmayapti.
Mutaxassis fikricha, agar jamoa o‘z o‘yinini ko‘rsata olmasa, bu nafaqat murabbiy, balki futbolchilarning ham muammosi hisoblanadi. Hozirda «Zenit» Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa to‘rt turdan so‘ng atigi besh ochko jamg‘argan. Bu natijalar klub muxlislari va rahbariyatini tashvishga solmoqda.
Mavsum davomida «Zenit» o‘z o‘yinini yaxshilashi va yuqori natijalarga erishishi uchun murabbiy ham, futbolchilar ham mas’uliyat bilan harakat qilishi zarur.

Гришин: Зениту не хватает скорости и эффективности
Бывший игрок ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о возможном увольнении главного тренера команды «Зенит» Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Семак считается одним из лучших тренеров в России, так как он завоевал множество трофеев. Тем не менее, в настоящее время «Зенит» не может в полной мере использовать свои возможности.
По словам Гришина, команде не хватает скорости в игре, действия происходят очень академично. По этой причине они даже не могут забить гол в ворота «Ахмата».
Специалист считает, что если команда не сможет показать свою игру, это будет проблемой не только для тренера, но и для футболистов. В настоящее время «Зенит» занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-лиги.
Команда за четыре тура набрала всего пять очков. Эти результаты вызывают беспокойство у болельщиков клуба и руководства.
В течение сезона «Зениту» необходимо ответственно подойти к улучшению своей игры и достижению высоких результатов как тренеру, так и футболистам.