Liverpul Gehi transferi bo‘yicha muzokaralarni boshladi
"Liverpul" futbol klubi "Kristal Pelas" va Angliya terma jamoasi himoyachisi Mark Gehi transferi borasida faol harakat qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
BBC axborotiga ko‘ra, mersisayd klubi 25 yoshli Gehi bo‘yicha dastlabki muzokaralarni o‘tkazgan. O‘tgan yili "Liverpul" Gehi uchun 65 million funtgacha taklif qilgan edi, biroq kelishuv amalga oshmagan.
Hozirda "Kristal Pelas" himoyachi uchun taxminan 40 million funt (46 million yevro atrofida) olishni xohlamoqda, biroq "Liverpul" bu summadan kamroq to‘lashga tayyor. Avvalroq "Kristal Pelas" rahbari Stiv Perish klub Gehini sotishga majbur bo‘lishi mumkinligini bildirgan edi.
Sababi, futbolchining amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakuniga yetadi. Shuning uchun klub uni erkin agent sifatida yo‘qotib qo‘ymaslik uchun transferga rozilik berishi mumkin.
Muzokaralar davom etmoqda va tomonlar hali yakuniy qarorga kelgani yo‘q. "Liverpul" himoya chizig‘ini mustahkamlash uchun Gehini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirmoqda.

Ливерпуль начал переговоры по трансферу Гехи
"Ливерпуль" футбольный клуб активно работает над трансфером защитника "Кристал Пэлас" и сборной Англии Марка Гехи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации BBC, мерсисайдский клуб провел первые переговоры по 25-летнему Гехе. В прошлом году "Ливерпуль" предложил за Геху до 65 миллионов фунтов, однако соглашение не состоялось.
В настоящее время "Кристал Пэлас" хочет получить за защитника около 40 миллионов фунтов (примерно 46 миллионов евро), однако "Ливерпуль" готов заплатить меньшую сумму. Ранее руководитель "Кристал Пэлас" Стив Перриш заявил, что клуб может быть вынужден продать Геху.
Причина в том, что контракт футболиста истекает следующим летом. Поэтому клуб может согласиться на трансфер, чтобы не потерять его в качестве свободного агента.
Переговоры продолжаются, и стороны еще не пришли к окончательному решению. "Ливерпуль" проявляет интерес к тому, чтобы укрепить свою защиту, подписав Геху.