Aleksandr Shikunov ilgari “Spartak” futbol klubi sport direktori lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovichning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Shikunovning ta’kidlashicha, Stankovichning iste’fosi muqarrar bo‘lib qolgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich “Lokomotiv” bilan o‘yindan so‘ng o‘zi ham ayrim murabbiylar klubdan o‘z ixtiyori bilan ketishini aytgan. Shikunov Stankovichni halol va yirik futbolchi sifatida e’tirof etib, unga mustaqil ravishda iste’foga chiqish to‘g‘risida qaror qabul qilishni tavsiya qilganini bildirdi.
Joriy mavsum Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi turida “Spartak” Moskvaning “Lokomotiv” jamoasiga safarda 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu natija klub uchun so‘nggi 14 yil ichidagi eng yomon start bo‘ldi.
To‘rt turdan so‘ng jamoa atigi to‘rt ochko jamg‘ardi va turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda. Bundan tashqari, “Spartak” chempionat boshida o‘tkazib yuborilgan gollar soni bo‘yicha o‘zining antirekordini takrorladi.
Jamoa birinchi to‘rt turda 12 ta gol o‘tkazib yubordi. Bunday natija oxirgi marta 2004-yilgi mavsumda, bosh murabbiy Nevio Skala bo‘lgan paytda qayd etilgan edi.

Ожидается отставка Станковича после плохих результатов в "Спартаке"
Александр Шикунов ранее работал спортивным директором футбольного клуба 'Спартак'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о будущем главного тренера команды Деяна Станковича. По словам Шикунова, отставка Станковича неизбежна.
По его словам, Станкович после игры с 'Локомотивом' сам сказал, что некоторые тренеры покинут клуб по собственному желанию. Шикунов признал Станковича честным и крупным футболистом и посоветовал ему самостоятельно принять решение об отставке.
В текущем сезоне в четвертом туре Российской Премьер-лиги 'Спартак' проиграл московскому 'Локомотиву' в гостях со счетом 2:4. Этот результат стал худшим стартом для клуба за последние 14 лет.
После четырех туров команда набрала всего четыре очка и занимает 11-е место в турнирной таблице. Кроме того, 'Спартак' повторил свой антирекорд по количеству пропущенных голов в начале чемпионата.
Команда пропустила 12 голов в первых четырех турах. Такой результат в последний раз был зафиксирован в сезоне 2004 года, когда главным тренером был Невио Скала.