Sobiq Moskva CSKA jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Grishin Moskvaning «Spartak» jamoasi natijalari va o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirda «Spartak» bosh murabbiyi Dejan Stankovich jamoani to‘liq boshqara olmayapti. Grishinning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy jamoani boshqarishda yetarlicha qat’iyat ko‘rsatmayapti va o‘zini jiddiy tuta olmayapti.
U, shuningdek, Stankovichning harakatlarida jamoaning obro‘siga mos kelmaydigan holatlar borligini ta’kidladi. Ayni vaqtda «Spartak» Rossiya chempionati doirasida o‘tgan to‘rt turda bor-yo‘g‘i bir marta g‘alaba qozondi va turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.
Shunga qaramay, Grishin «Spartak»ning tarkibi kuchli ekanligini, ammo murabbiy kuchsiz raqiblarga qarshi ham jamoani o‘zgartirishga majbur bo‘layotganini aytdi. Yaqinda «Spartak» o‘z maydonida Rossiya Kubogi doirasida Maxachqal’a «Dinamo» jamoasiga mag‘lub bo‘ldi.
Mutaxassisning fikricha, bunday natijalar jamoa rahbariyatini va muxlislarni o‘ylantirib qo‘ydi. Grishinning ta’kidlashicha, jamoada yaxshi futbolchilar bor, lekin hozirgi rahbarlikda ulardan to‘liq foydalanilmayapti.

Гришин: В Спартаке работа тренера не приносит результатов
Бывший полузащитник московского ЦСКА Александр Гришин высказал мнение о результатах и игре московского «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время главный тренер «Спартака» Деян Станкович не может полностью управлять командой. По словам Гришина, тренер не проявляет достаточной настойчивости в управлении командой и не может серьезно себя вести.
Он также отметил, что в действиях Станковича есть моменты, которые не соответствуют репутации команды. В настоящее время «Спартак» одержал всего одну победу в четырех турах Российской премьер-лиги и занимает первое место в турнирной таблице.
Тем не менее, Гришин сказал, что состав «Спартака» сильный, но тренер вынужден менять команду даже против слабых соперников. Недавно «Спартак» на своем поле проиграл махачкалинскому «Динамо» в рамках Кубка России.
По мнению специалиста, такие результаты должны заставить задуматься руководство команды и болельщиков. Гришин подчеркивает, что в команде есть хорошие футболисты, но в текущем руководстве они не используются в полной мере.