Vorobyovning rafiqasi Zabarniyining so‘zlariga javob qaytardi
Moskvaning Lokomotiv futbol klubi hujumchisi Dmitriy Vorobyovning turmush o‘rtog‘i ukrainalik himoyachi Ilya Zabarnyyining rafiqasiga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Zabarnyyining rafiqasi rossiyaliklarni millat sifatida Yer yuzidan yo‘q qilib bo‘lmasligidan afsusda ekanini bildirgandi. Vorobyovning turmush o‘rtog‘i ushbu gaplarga munosabat bildirar ekan, Rossiyaga qarshi gapirayotganlarni “itlarga” o‘xshatib, sport sohasida boshqa muhim voqealar yo‘qligini ta’kidladi.
U, shuningdek, ommaviy axborot vositalarining bu mavzuga ortiqcha e’tibor qaratishini nomaqbul deb atadi va rus sportchilarini qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi. Uning fikricha, bunday bahs-munozaralarga javob qaytarish o‘rniga, sportchilarni qo‘llab-quvvatlash muhimroq.
Vorobyovning turmush o‘rtog‘i sportda provokatsiyalarga berilmaslik, aql bilan harakat qilish lozimligini ta’kidladi. Shu bilan birga, yaqinda Parijning PSJ klubi SSSR va Zabarniysiz tarkibda UEFA Superkubogini qo‘lga kiritdi.
Mazkur hodisa sport jamoatchiligi orasida muhokamalarga sabab bo‘ldi. Ommaviy axborot vositalari e’tiborini sportdagi ijobiy yutuqlarga qaratish lozimligi yana bir bor eslatildi.
Bu kabi bahsli chiqishlar sportchilarning ruhiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shu sababli, mutaxassislar sportdagi birdamlik va hurmat muhitini saqlashga chaqirmoqda.

Жена Воробьёва ответила на слова Забарины.
Нападающий московского футбольного клуба «Локомотив» Дмитрий Воробьев ответил на слова жены украинского защитника Ильи Забранного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее жена Забранного выразила сожаление о том, что россиян как нацию невозможно стереть с лица Земли. Жена Воробьева, комментируя эти слова, сравнила говорящих против России с «собаками» и отметила, что в спорте нет других важных событий.
Она также назвала чрезмерное внимание СМИ к этой теме недопустимым и призвала поддерживать российских спортсменов. По ее мнению, важнее поддерживать спортсменов, чем отвечать на такие споры.
Жена Воробьева подчеркнула, что в спорте необходимо не поддаваться на провокации и действовать разумно. В то же время недавно парижский клуб ПСЖ завоевал трофей UEFA Supercup без СССР и Забранного.
Этот инцидент вызвал обсуждения в спортивной общественности. Еще раз было напомнено о необходимости сосредоточить внимание СМИ на положительных достижениях в спорте.
Подобные спорные высказывания могут негативно сказаться на психическом состоянии спортсменов. Поэтому специалисты призывают сохранять атмосферу единства и уважения в спорте.