Nenaxov: Baltika bosimi Lokomotivga qiyinchilik tug‘dirdi
Lokomotiv himoyachisi Maksim Nenaxov Baltika ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya kubogi Fonbet ikkinchi tur uchrashuvi 2:0 hisobida temiryo‘lchilar foydasiga yakunlandi. Nenaxovning aytishicha, Baltika bilan o‘yinlarda doim kurash ko‘p bo‘ladi.
Uning fikriga ko‘ra, uchrashuvning birinchi yarmida Lokomotiv o‘yin nazoratini o‘z qo‘lida ushlab turgan, biroq ikkinchi bo‘limda vaziyat biroz o‘zgargan. Uchrashuv davomida Lokomotiv yana gol urishga va hujumlarni tashkil qilishga muvaffaq bo‘ldi, biroq Baltika ham bosimni oshirib, jamoaga muayyan qiyinchiliklar tug‘dirdi.
Nenaxovning ta’kidlashicha, o‘yin ko‘p kuch talab qildi va jamoa maydonda bor imkoniyatini ishga soldi. Hozirda Lokomotiv D guruhida uch ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa Akron bilan bellashadi. Mazkur g‘alaba Lokomotiv uchun muhim ahamiyat kasb etadi va jamoa oldinda ham yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Ненахов: Балтика давление создало трудности для Локомотива
Защитник Локомотива Максим Ненахов поделился своими мыслями после победы над Балтикой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч второго тура Кубка России Фонбет завершился со счетом 2:0 в пользу железнодорожников. По словам Ненахова, в играх с Балтикой всегда много борьбы.
По его мнению, в первом тайме Локомотив контролировал игру, однако во втором тайме ситуация немного изменилась. В ходе матча Локомотив снова смог забить и организовать атаки, но Балтика также усилила давление и создала команде определенные трудности.
Ненахов отметил, что игра потребовала много сил, и команда использовала все свои возможности на поле. В настоящее время Локомотив занимает третье место в группе D с тремя очками.
В следующем туре команда под руководством Михаила Галактионова встретится с Акроном. Эта победа имеет важное значение для Локомотива, и команда нацелена на достижение хороших результатов в будущем.