Rossiyalik sobiq futbolchi Aleksey Igonin Moskva “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinga rahbariyatning ishonch krediti haqida fikr yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Igonin “Chempionat”ga bergan intervyusida klub hozirgi paytda hissiy qarorlar qabul qilmasligini ta’kidladi. Unga kamida qish fasligacha vaqt beriladi, shunda Karpin tanaffus davrida jamoani tinchlik bilan shakllantira oladi.
Eslatib o‘tamiz, Karpin 2025 yil yozida “Dinamo” bosh murabbiyi etib tayinlangan. Hozirgi vaqtda “oq-ko‘k” jamoa Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida o‘rta pog‘onada joylashgan, ortda to‘rt tur qolgan.
Chorshanba kuni Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida “Dinamo” o‘z maydonida “Krasnodar”ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu natija jamoaning hozirgi holati va murabbiyga bo‘lgan ishonch masalasida muhim ahamiyatga ega.

Руководство Динамо пока не увольняет Карпина
Бывший российский футболист Алексей Игонин высказался о кредите доверия руководства главному тренеру московского «Динамо» Валерию Карпину. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью «Чемпионату» Игонин подчеркнул, что клуб в настоящее время не принимает эмоциональных решений. Ему дадут время как минимум до зимнего перерыва, чтобы Карпин мог спокойно сформировать команду в период паузы.
Напомним, что Карпин был назначен главным тренером «Динамо» летом 2025 года. В настоящее время «бело-голубые» занимают средние позиции в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги, до конца сезона осталось четыре тура.
В среду в рамках второго тура группового этапа Кубка России «Динамо» на своем поле проиграло «Краснодару» со счетом 0:4. Этот результат имеет важное значение для оценки текущего состояния команды и доверия к тренеру.