Onopko: Rostov mag‘lubiyatlari diqqat yo‘qotishda
«Rostov» jamoasi bosh murabbiyi Viktor Onopko 2025/2026 yilgi mavsumdagi mag‘lubiyatlarning asosiy sababini diqqatni yo‘qotishda deb bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
To‘rt tur o‘tkazilgach, rostovliklar uch ochko bilan turnir jadvalida 13-o‘rinda turibdi. Murabbiyning aytishicha, barcha nazariy mashg‘ulotlar va yig‘ilishlarda Alba doimiy ravishda asosiy vazifa sifatida diqqatni so‘ndirmaslik, uni oxirgi daqiqagacha saqlashni takrorlab keladi.
Onopko fikricha, aynan diqqatning susayishi «Rostov»ga Sankt-Peterburgda «Zenit» va Moskva shahrida «Dinamo» jamoalariga qarshi o‘yinda ochko yig‘ishga imkon bermadi. Shuningdek, 14 avgust kuni «Rostov» Rossiya Kubogi doirasidagi RPL yo‘li doirasida «Pari NN» jamoasiga mehmondo‘stlikda yutqazdi.
Qayd etish joizki, aynan «Pari NN»ga qarshi «Rostov» hozirgacha Rossiya chempionatida yagona g‘alabasini qo‘lga kiritgan. Jamoa murabbiyining fikricha, jamoa diqqatni to‘liq jamlab, har bir o‘yinda o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishi zarur.

Онопко: поражения Ростова связаны с потерей концентрации
Главный тренер команды «Ростов» Виктор Онопко назвал основной причиной поражений в сезоне 2025/2026 потерю концентрации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После четырёх туров ростовчане с тремя очками занимают 13-е место в турнирной таблице. По словам тренера, на всех теоретических занятиях и собраниях Альба постоянно повторяет главную задачу — не терять концентрацию и сохранять её до последней минуты.
По мнению Онопко, именно ослабление концентрации не позволило «Ростову» набрать очки в матчах против «Зенита» в Санкт-Петербурге и «Динамо» в Москве. Кроме того, 14 августа «Ростов» в гостях проиграл команде «Пари НН» в рамках пути РПЛ Кубка России.
Стоит отметить, что именно против «Пари НН» «Ростов» одержал единственную победу в текущем чемпионате России. По мнению тренера команды, необходимо полностью сосредоточиться и в каждом матче демонстрировать все свои возможности.