Nyukasl Isakning xatti-harakatidan norozi bo‘ldi
Nyukasl jamoasi hujumchisi Aleksandr Isakning xatti-harakatlaridan norozi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi o‘zining Liverpulga o‘tishi kechikayotgani sababli mashg‘ulotlar va o‘yinlarda qatnashmaslikka qaror qilgan. Daily Mail nashrining xabar berishicha, hozircha jamoa rahbariyati futbolchiga nisbatan intizomiy choralar ko‘rmayapti, biroq agar uning noroziligi rasmiy o‘yinlargacha cho‘zilsa, bunday choralar qo‘llaniladi.
Oldinroq klub rahbarlari hujumchining transferi uchun 138 million yevro miqdorida kelishuvga erishgani haqida xabar berilgan edi. Shuningdek, Isakning agenti futbolchiga tezroq o‘tishni ta’minlash uchun jamoa rahbariyatiga bosim o‘tkazishni maslahat bermoqda.
Angliya Premer Ligasi 2025/2026 mavsumining birinchi turida Nyukasl jamoasi 16 avgust kuni mehmondagi o‘yinda Aston Villa bilan kuch sinashadi.

Ньюкасл остался недоволен поведением Исака
Нападающий команды Ньюкасл Александр Исаак недоволен своим поведением. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист решил не участвовать в тренировках и матчах из-за задержки своего перехода в Ливерпуль. По информации издания Daily Mail, руководство клуба пока не принимает дисциплинарных мер в отношении игрока, однако если его недовольство затянется до официальных игр, такие меры будут применены.
Ранее сообщалось, что руководство клуба достигло соглашения о трансфере нападающего на сумму 138 миллионов евро. Также агент Исаака советует футболисту оказывать давление на руководство команды, чтобы ускорить переход.
В первом туре сезона Английской Премьер-лиги 2025/2026 команда Ньюкасл 16 августа сыграет в гостях с Астон Виллой.