Rostov jamoasi 33 ochkoga tez erishmoqchi
«Rostov» jamoasi bosh murabbiyi Jonatan Alba jamoasining Rossiya Fonbet Kubogidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkinchi tur doirasida «sariq-ko‘k» jamoa «Pari NN» jamoasiga 0:1 hisobida minimal hisobda yutqazdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu musobaqa ularning uchun muhim hisoblanadi.
Ular Rossiya Premer Ligasi (RPL)da imkon qadar tezroq 33 ochko to‘plashni maqsad qilgan. Shu bilan birga, Kubokdagi kurash ham ahamiyatga ega ekanligini ta’kidladi.
«Rostov» yangi mavsumni yaxshi boshlay olmadi. To‘rt o‘yindan uchtasida mag‘lub bo‘ldi.
Jonatan Alba boshchiligidagi jamoa hozirga qadar uch ochko jamg‘argan va mamlakat chempionati jadvalida 13-o‘rinda bormoqda. Jamoa o‘z o‘yini va natijalarini yaxshilash ustida ishlashni davom ettirmoqda.

Команда Ростова хочет быстро набрать 33 очка
Главный тренер команды «Ростов» Джонатан Альба высказался о выступлении своей команды в Кубке России Фонбет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором туре «жёлто-синие» минимально уступили команде «Пари НН» со счётом 0:1. По словам тренера, этот турнир важен для них.
Они поставили цель как можно быстрее набрать 33 очка в Российской Премьер-Лиге (РПЛ). При этом он подчеркнул, что борьба в Кубке также имеет значение.
«Ростов» не смог хорошо начать новый сезон. Из четырёх матчей команда проиграла в трёх.
Под руководством Джонатана Альбы команда пока набрала три очка и занимает 13-е место в таблице чемпионата страны. Команда продолжает работать над улучшением своей игры и результатов.