Kukurelya Chelsi bilan yangi shartnoma imzoladi
Ispaniyalik himoyachi Mark Kukurelya Londonning "Chelsi" klubi rahbariyati bilan yangi mehnat shartnomasi bo‘yicha muvaffaqiyatli muzokaralar olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Fabrisio Romano ijtimoiy tarmoqlardagi xabariga ko‘ra, tomonlar yangi kelishuvga erishdilar. Hozirgi shartnoma himoyachi va klub o‘rtasida uch yil davomida amal qiladi.
Yaqin kelajakda yangi bitim rasmiy ravishda e’lon qilinishi kutilmoqda. 2024/2025 yilgi mavsumda Kukurelya London jamoasi safida 54 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va to‘rt golga uzatma berdi.
Ushbu 27 yoshli futbolchi yozdan beri "Chelsi" tarkibida o‘ynamoqda. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi muhim hisoblanadi va kelajakda ham klub uchun asosiy o‘yinchilardan biri bo‘lib qolishi kutilmoqda.

Кукурелия подписала новый контракт с Челси
Испанский защитник Марк Кукурелия успешно провёл переговоры с руководством лондонского клуба «Челси» о новом трудовом контракте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Фабрицио Романо в социальных сетях, стороны достигли нового соглашения. Текущий контракт действует между защитником и клубом в течение трёх лет.
В ближайшем будущем ожидается официальное объявление о новом соглашении. В сезоне 2024/2025 Кукурелия провёл за лондонскую команду 54 матча, забил семь голов и отдал четыре голевые передачи.
Этот 27-летний футболист играет в составе «Челси» с лета. Его вклад в команду считается важным, и в будущем он ожидается одним из ключевых игроков клуба.