Spartak jamoasining yarim himoyachisi Esekiel Barko Moskva klubidan ketishi haqidagi gap-so‘zlarni qat’iyan rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yozgi transferlar davrida ko‘plab mish-mishlar tarqalganini, klubni tark etishi mumkinligi haqida turli gaplar bo‘lganini ta’kidladi. Barko o‘zining hali ham Spartak safida ekanligini, jamoa a’zosi bo‘lishdan mamnunligini va klub bilan chempionlikni qo‘lga kiritishni orzu qilayotganini bildirdi.
Futbolchi 2024-yil yozida Moskva jamoasiga qo‘shilgan. Shu vaqt ichida 26 yoshli yarim himoyachi 41 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 9 ta golga uzatma berdi.
Uning klub bilan shartnomasi 2027-yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt sayti Barkoning transfer qiymatini 14 million yevroga baholamoqda.
Hozirda Spartak Rossiya Premyer Ligasi jadvallarida 11-o‘rinda turibdi va to‘plagan ochkolari soni to‘rtga teng. Jamoa kelgusida yanada yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Барко не покидает Спартак, опровержение слухов
Полузащитник команды Спартак Эсекьель Барко категорически опроверг слухи о своем уходе из московского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в период летнего трансферного окна ходило много слухов, появлялись различные разговоры о возможном уходе из клуба. Барко заявил, что он по-прежнему является игроком Спартака, гордится быть членом команды и мечтает завоевать чемпионство с клубом.
Футболист присоединился к московской команде летом 2024 года. За это время 26-летний полузащитник провел 41 матч, забил 15 голов и отдал 9 результативных передач.
Его контракт с клубом рассчитан до 2027 года. Сайт Transfermarkt оценивает трансферную стоимость Барко в 14 миллионов евро.
В настоящее время Спартак занимает 11-е место в таблице Российской Премьер-Лиги, набрав четыре очка. Команда ставит перед собой цель добиться лучших результатов в будущем.