Kyieza Bournemouthga qarshi g‘alaba golini urdi
Liverpool jamoasining qanot himoyachisi Federico Kyieza birinchi tur doirasidagi Bournemouthga qarshi o‘yindan keyin jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli italiyalik futbolchi o‘yinning 88-daqiqasida maydonga tushgandan so‘ng atigi olti daqiqa ichida gol urdi. Uning goli "qizillar"ni 3:2 hisobida oldinga olib chiqdi.
O‘yinning qolgan vaqtida Mohamed Salah mezbonlar jamoasining g‘alabasini mustahkamladi. Kyieza Sky Sportga bergan intervyusida gol urgandan so‘ng darhol Diogo Jota, uning ukasi va ularning oilasi haqida o‘ylaganini aytdi.
U o‘yinning juda hissiyotli kechganini ta’kidladi va o‘yinning oxiri juda ta’sirli bo‘lganini bildirdi. Futbolchi murabbiy uni qayerda ko‘rsa, o‘sha joyda o‘ynashga tayyor ekanligini aytdi.
U yangi jamoaga ko‘chib o‘tganidan keyin qiyinchiliklarga duch kelganini, bu yerda o‘yin sur’ati butunlay boshqacha ekanini ta’kidladi. Lekin bir yil o‘tib, u nihoyat Premer-ligada ilk golini urishga muvaffaq bo‘ldi.
Murabbiy har doim uni qo‘llab-quvvatlab, imkoniyat berganini ham qo‘shimcha qildi. Eslatib o‘tamiz, Liverpool jamoasi italiyalik futbolchini o‘tgan yil yozida Juventusdan sotib olgan.

Кьеза забил победный гол в матче против Борнмута
Фланговый защитник команды Ливерпуль Федерико Кьеза после матча первого тура против Борнмута дал интервью журналистам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний итальянский футболист, выйдя на поле на 88-й минуте, забил гол всего за шесть минут. Его гол вывел "красных" вперед со счетом 3:2.
В оставшееся время матча Мохамед Салах укрепил победу хозяев. В интервью Sky Sport Кьеза рассказал, что сразу после забитого гола подумал о Диого Жоте, его брате и их семье.
Он отметил, что матч был очень эмоциональным, а концовка игры оказалась очень впечатляющей. Футболист заявил, что готов играть там, где тренер его увидит.
Он подчеркнул, что столкнулся с трудностями после перехода в новую команду, так как здесь темп игры совершенно другой. Но спустя год он наконец сумел забить свой первый гол в Премьер-лиге.
Также он добавил, что тренер всегда поддерживал его и давал возможности. Напомним, что команда Ливерпуль приобрела итальянского футболиста у Ювентуса прошлым летом.