O‘zbekistonlik kurashchilar xalqaro turnirda 20 ta medalni qo‘lga kiritishdi
Belbog‘li kurash bo‘yicha Hindistonda bo‘lib o‘tgan xalqaro turnirda O‘zbekiston terma jamoasi 20 ta medal qo‘lga kiritdi. Bu haqda «Dunyo» AA ma’lum qildi.
Rotak shahri mezbonlik qilgan turnirda Hindiston, Rossiya va O‘zbekistondan sportchilar ishtirok etishdi. Kurashchilar belbog‘li kurashning klassik va erkin yo‘nalishlarida gilamga chiqdi. O‘zbekiston terma jamoasi tarkibida Hanaboy O‘rayimov, Abbos Ahmadjonov, Murodjon Hamidov, Dostonbek Obidjonov, Samandar Abdusalomov, Azimjon Yo‘ldoshev, Farangiz Abdunabiyeva va Shirinoy Yo‘ldoshevalar oltin medallarni qo‘lga kiritdi.
Turnir davomida uch mamlakat vakillari o‘zaro kelishib, ushbu musobaqani har yili tashkil qilishni kelishib oldi. Shuningdek, tomonlar 2026 yilgi musobaqa mezbornligini O‘zbekistonga berishdi.

Узбекистанские борцы завоевали 20 медалей на международном турнире
На международном турнире по борьбе, прошедшем в Индии, сборная Узбекистана завоевала 20 медалей. Об этом сообщило агентство «Дунё».
В турнире, который проходил в городе Ротак, участвовали спортсмены из Индии, России и Узбекистана. Борцы вышли на ковер в классическом и свободном стилях борьбы. В составе сборной Узбекистана золотые медали завоевали Ханабой Урайимов, Аббос Ахмаджонов, Муроджон Хамидов, Достонбек Обиджонов, Самандар Абдусаломов, Азимжон Ёлдошев, Фарангиз Абдунобиева и Ширинай Ёлдошева.
В ходе турнира представители трех стран договорились о проведении этого соревнования ежегодно. Также стороны передали право на проведение соревнований 2026 года Узбекистану.