“Al-Hilol” Salohni qo‘lga kiritishga umid qilmoqda
Saudiya Arabistoni klublari “Liverpul”ning eng yaxshi to‘purari Muhammad Saloh kelasi yozda baribir ushbu mamlakat professional ligasiga o‘tishiga ishonmoqda, deb The Telegraph xabar berdi.
Nashrga ko‘ra, 32 yoshli misrlik yulduzni qo‘lga kiritishda “Al-Hilol” jamoasining imkoniyati yuqori baholanmoqda.
Shunga qaramay, Muhammad Saloh 15 iyunda boshlanadigan yangi formatdagi jahon chempionati tugamaguncha hech qanday klub bilan shartnoma imzolamaydi. U turnirda “Liverpul” futbolchisi sifatida ishtirok etadi.
Bundan tashqari, Saloh “Liverpul” bilan hamkorlikni uzaytirish bo‘yicha muzokaralarni ham davom ettirayotgani aytilmoqda.
Joriy mavsumda Saloh barcha turnirlarda 43 bor maydonga tushib, 32 ta gol va 22 ta golli uzatma muallifi bo‘ldi. Uning amaldagi shartnomasi 30 iyungacha amal qiladi.

“Al-Hilol” надеется заполучить Салаха
Клубы Саудовской Аравии уверены, что лучший бомбардир “Ливерпуля” Мохамед Салах все же перейдет в профессиональную лигу этой страны следующим летом, сообщает The Telegraph.
По данным издания, шансы команды “Ал-Хилол” заполучить 32-летнюю египетскую звезду оцениваются высоко.
Тем не менее, Мохамед Салах не подпишет контракт с каким-либо клубом до окончания нового формата чемпионата мира, который начнется 15 июня. Он примет участие в турнире как игрок “Ливерпуля”.
Кроме того, сообщается, что Салах продолжает переговоры о продлении сотрудничества с “Ливерпулем”.
В этом сезоне Салах выходил на поле 43 раза во всех турнирах, забив 32 гола и сделав 22 голевые передачи. Его действующий контракт действует до 30 июня.