пасмурно ветер 0.6 м/с, Ю
Elit Osiyo Chempionlar ligasi chorak finali doirasidagi "Al Ahli" — "Buriram Yunayted" (3:0) va "Yokogama Marinos" — "Al Nassr" (1:4) o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
"Al Ahli" Tailand jamoasini qiyinchiliksiz taslim etdi. Saudiya Arabistoni jamoasi gollariga Riyad Mahrez, Galeno va Roberto Firmino mualliflik qildi.
"Al Nassr" ham yapon jamoasiga qarshi o‘yinda qiyinchilik sezmadi. Jon Duran (27, 49), Sadio Mane (31) va Krishtianu Ronaldu (38)ning gollariga mezbonlar faqatgina 53-daqiqada Kota Vatanabening goli bilan javob berishdi.
Jahon chempionatiga sanoqli oylar qolgan bir paytda Marokash futbolida muhim o'zgarishlar ro'y berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Mamlakat qirollik futbol federatsiyasi terma jamoa bosh

Элит ОЧЛ. "Аль Ахли" и "Аль Насср" вышли в полуфинал (видео)
Элитная Лига чемпионов Азии в рамках четвертьфинала прошли матчи "Ал Ахли" — "Бурирам Юнайтед" (3:0) и "Йокогама Маринос" — "Ал Наср" (1:4).
"Ал Ахли" без труда одолел тайскую команду. Саудовская команда забила голы благодаря Рияду Махрезу, Галено и Роберто Фирмино.
"Ал Наср" также не испытал трудностей в матче против японской команды. Голы Джона Дурана (27, 49), Садио Мане (31) и Криштиану Роналду (38) хозяева лишь ответили голом Коты Ватанабе на 53-й минуте.
За несколько месяцев до чемпионата мира в футболе Марокко произошли важные изменения. Об этом сообщает Zamin.uz. Королевская футбольная федерация страны приняла отставку главного тренера сборной