пасмурно ветер 3.5 м/с, ЮЗ
O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi Jahon chempionatiga tayyorgarlikni Janubiy Amerikadagi yig‘in orqali davom ettirmoqda. Ta’kidlash joiz, ushbu yig‘in doirasida yosh futbolchilarimiz xalqaro o‘rtoqlik o‘yinlarida o‘zini sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘lmoqda.
Jamoamiz 11-iyun kuni Chilining o‘smirlar terma jamoasiga qarshi nazorat uchrashuvi o‘tkazdi. Qizg‘in va keskin kurashlarga boy bo‘lgan bellashuvda Islom Ismoilov boshchiligidagi yurtdoshlarimiz minimal hisobda g‘alaba qozondi — 1:0.
Bellashuvdagi yagona va hal qiluvchi gol uchrashuvning 35-daqiqasida Azizbek Erimbetov tomonidan kiritildi. Uning aniq va shiddatli zarbasi darvozabonni chorasiz qoldirdi va gol so‘nggi natijani belgilab berdi.
Mazkur natija futbolchilarimiz uchun nafaqat ruhiy, balki taktik jihatdan ham katta tajriba bo‘ldi. Ta’kidlash kerakki, bunday o‘yinlar Jahon chempionatida munosib ishtirok etish uchun muhim tayyorgarlik bosqichidir.
O‘smirlar terma jamoamiz 13-iyun kuni Chiliga qarshi yana bir bor maydonga tushadi. Shundan so‘ng, jamoa 17 va 19-iyun kunlari Boliviya o‘smirlari bilan ikkita o‘rtoqlik uchrashuvida ishtirok etadi.
Nazorat uchrashuvi natijasi:
Chili – O‘zbekiston — 0:1
Gol muallifi: Azizbek Erimbetov (35-daqiqa)
Yoshlarimizning sa’y-harakatlari, intizomi va jipsligi ularni xalqaro musobaqalarda munosib raqibga aylantiradi. Jamoamizga kelgusi o‘yinlarda ham omad va zafarlar hamroh bo‘lishini tilaymiz!

Наша сборная U-17 уверенно шагнула на чемпионат мира, обыграв Чили
Сборная Узбекистана среди юношей продолжает подготовку к чемпионату мира через сборы в Южной Америке. Следует отметить, что в рамках этих сборов наши молодые футболисты имеют возможность попробовать себя в международных товарищеских матчах.
Наша команда провела контрольный матч против сборной Чили 11 июня. В напряженной и остросюжетной борьбе наши соотечественники под руководством Ислама Исмаилова одержали минимальную победу — 1:0.
Единственный и решающий гол был забит на 35-й минуте встречи Азизбеком Эримбетовым. Его точный и мощный удар оставил вратаря без шансов, и гол определил окончательный результат.
Этот результат стал для наших футболистов не только моральным, но и тактическим большим опытом. Следует отметить, что такие игры являются важным этапом подготовки для достойного участия в чемпионате мира.
Наша сборная среди юношей снова выйдет на поле против Чили 13 июня. После этого команда примет участие в двух товарищеских матчах с юношами Боливии 17 и 19 июня.
Результат контрольного матча:
Чили – Узбекистан — 0:1
Автор гола: Азизбек Эримбетов (35-я минута)
Усилия, дисциплина и сплоченность наших юношей сделают их достойными соперниками на международных соревнованиях. Желаем нашей команде удачи и побед в предстоящих играх!