Italiya futbolining qiyin bola sifatida tanilgan Antonio Kassano kamdan-kam hollarda kimdir haqida iliq so‘zlarni aytadi, ammo Jennaro Gattuzo uchun u istisno qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Gattuzo Italiya terma jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi va Kassano unga ishonadi — u Italiya futboliga munosib bo‘lgan yuksakliklarga qaytish imkonini beradi, deb hisoblaydi. Kassano fikricha, Gattuzo hozirgi paytda eng yaxshi tanlovdir. U shaxs sifatida alohida ahamiyatga ega va unda jamoani Jahon chempionatiga olib chiqish qobiliyati bor.
Kassano o‘z so‘zlarida Gattuzoning bu vazifaga loyiq ekanligini ta’kidladi. Bu so‘zlar derbyderbyderby.it sayti tomonidan keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, Italiya terma jamoasining oldingi murabbiyi Luciano Spaletti iste’foga chiqishga qaror qilgan edi.
Endilikda esa Gattuzo jamoani yangi marralarga yetaklash uchun imkoniyatga ega. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar kelajakdan umidvor bo‘lib, yangi murabbiy ostida terma jamoa yanada kuchliroq bo‘lishiga ishonishadi.

Касано: Гаттузо – лучший выбор сборной Италии
Антонио Кассано, известный как трудный парень итальянского футбола, редко говорит теплые слова о ком-либо, но для Дженнаро Гаттузо он сделал исключение. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Недавно Гаттузо был назначен главным тренером сборной Италии, и Кассано верит в него — он считает, что он даст возможность итальянскому футболу вернуться на достойные высоты. По мнению Кассано, Гаттузо в настоящее время является лучшим выбором. Он имеет особое значение как личность и обладает способностью вывести команду на чемпионат мира.
Кассано подчеркнул в своих словах, что Гаттузо достоин этой задачи. Эти слова были приведены сайтом derbyderbyderby.it. Напомним, что предыдущий тренер сборной Италии Лучано Спалетти решил уйти в отставку.
Теперь Гаттузо имеет возможность вести команду к новым вершинам. Футбольные болельщики и специалисты надеются на будущее и верят, что под руководством нового тренера сборная станет еще сильнее.